PlusLiga: Zaskakujące pożegnanie z Aluron Virtu Wartą Zawiercie

Siatkówka
PlusLiga: Zaskakujące pożegnanie z Aluron Virtu Wartą Zawiercie
fot. PAP

Klub Aluron Virtu Warta Zawiercie zakończył współpracę z trenerem Emanuele Zaninim. W czwartek ma zostać ogłoszone nazwisko szkoleniowca, który poprowadzi ekipę "Jurajskich Rycerzy" w następnym sezonie.

"Zadanie, jakie było postawione przed tym sezonem trenerowi Zaniniemu zostało w pełni zrealizowane. Jurajscy Rycerze bez gry w fazie barażowej zapewnili sobie pewne utrzymanie w PlusLidze."  – przeczytaliśmy na stronie klubu.

 

Trener Zanini drużynę beniaminka z Zawiercia objął tuż po awansie klubu do PlusLigi, w maju ubiegłego roku. Dominik Kwapisiewicz, który dotychczas był pierwszym trenerem Aluron Virtu Warty, został asystentem Włocha.

 

52-letni Zanini w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził m.in. drużyny włoskiej Serie A z Werony, Modeny, czy Perugii oraz ligi austriackiej. W latach 2008-2011 był trenerem reprezentacji Słowacji, z którą dwukrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Europejskiej (2008, 2011), a w latach 2013-2016 prowadził reprezentację Turcji.

 

Siatkarze z Zawiercia mijający sezon mogą zaliczyć do udanych. Beniaminek z Zawiercia zajął 9. miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi, a mecze rozgrywane w Zawierciu przyciągały na trybuny komplet publiczności. Mimo to, współpraca włoskiego trenera z klubem została zakończona.

 

Według medialnych spekulacji następcą włoskiego trenera ma zostać mieszkający w Żorach Australijczyk Mark Lebedew, który do stycznia prowadził ekipę Jastrzębskiego Węgla.

RM, Polsat Sport, aluronvirtu.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze