Atletico Madryt w finale Ligi Europy! Arsenal poległ w Hiszpanii

Atletico Madryt wygrało z Arsenalem 1:0 w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Europy. W pierwszym meczu padł remis 1:1 i to Hiszpanie zagrają w wielkim finale. Jedynego gola strzelił Diego Costa. Był to ostatni mecz Arsene'a Wengera w roli trenera "Kanonierów" w europejskich pucharach.

Wynik 1:1 w pierwszym meczu postawił ekipę Simeone w uprzywilejowanej pozycji. Sam szkoleniowiec nie mógł z ławki wspierać swoich zawodników, co było efektem wyrzucenia go na trybuny przez sędziego w Londynie.

Piłkarze Arsenalu po starciu na Emirates Stadium mogli sobie pluć w brody, gdyż przez 80 minut grali w przewadze jednego zawodnika, dodatkowo to oni pierwsi prowadzili i mieli wszystko w swoich rękach. Gol stracony w końcówce odmienił nastroje.

Wydawało się, że Arsenal będzie zdeterminowany i szybko zepchnie rywali na ich połowę. Atletico zaczęło jednak bardzo odważnie i to gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji. Co gorsza dla "Kanonierów" już w 12. minucie boisko musiał opuścić Laurent Koscielny, który nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji kostki.

Gdy piłkarze myślami byli już w szatni Atletico przeprowadziło zabójczą akcję, po której na listę strzelców wpisał się Diego Costa. Po przerwie Arsenal zaczął grać nieco lepiej, stworzył kilka ciekawych sytuacji, ale lepsze okazje dalej mieli gospodarze. Najpierw znowu Costa, a potem Antoine Griezmann. Ta dwójka robiła najwięcej zamieszania w polu karnym Davida Ospiny.

Pod drugą bramką szarżował Mesut Ozil, a groźny strzał z dystansu zanotował Henrikh Mkhitaryan. Jedni i drudzy mieli jeszcze swoje okazje, ale ostatecznie wyniki się już nie zmienił. Atletico zagra w finale, który odbędzie się 16 maja w Lyonie, a Wenger kończy swoją przygodę z europejskimi pucharami jako szkoleniowiec Arsenalu.

Aletico Madryt - Arsenal 1:0 (1:0)

Bramka: Costa 45+2

Atletico: Oblak - Thomas (Savic 90+3'), Gimenez, Godin, Lucas - Saul, Gabi, Koke, Vitolo (Correa 74') - Costa (Torres 83'), Griezmann

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny (Chambers 12'), Monreal - Ramsey, Xhaka, Wilshere (Mkhitaryan 68') - Welbeck, Ozil - Lacazette

Żółte kartki: Gabi, Saul, Costa - Wilshere, Monreal, Mustafi