Ekstraklasa futsalu: Rekord bliski obrony tytułu

Broniący tytułu Rekord pokonał we własnej hali Red Dragons Pniewy 9:2 w czwartkowym meczu 23. kolejki futsalowej ekstraklasy. Bielszczanie wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania sezonu i są blisko mistrzostwa kraju.

Remisem 5:5 zakończyły się akademickie derby zespołów z Gdańska i Katowic.

Trzy punkty walkowerem zdobył MOKS Słoneczny Stok Białystok, który w tej kolejce miał grać Lex Kancelarią Słomniki, wycofaną przed startem rundy rewanżowej z powodów finansowych.

Po 22 kolejkach sezonu zasadniczego tabela i zdobyte punkty zostały podzielone na pół. W obu grupach - mistrzowskiej i spadkowej - każdy zespół rozegra po pięć dodatkowych spotkań. Bielszczanie mają szansę na dublet, gdyż w niedzielę po raz drugi w historii zdobyli Puchar Polski, po finałowej wygranej w Opolu z MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:1 (3:1).

Oprócz wycofanego zespołu ze Słomnik z ekstraklasą pożegna się też 11. drużyna tabeli, a ekipa z pozycji 10. będzie grała w barażach z pierwszoligowcem. Awans do elity zapewnili sobie zwycięzcy obu grup zaplecza: Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice i Red Devils Chojnice.