Trener Śląska: Nie ma sensu nic zmieniać

Piłka nożna
Trener Śląska: Nie ma sensu nic zmieniać
fot. Cyfrasport

Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski przed meczem z Cracovią zdradził, że w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Lechią Gdańsk nie będzie wielu zmian. - Udało się ustabilizować pierwszą jedenastkę i nie ma sensu nic zmieniać – zaznaczył.

Śląsk wygrywając w ostatniej kolejce z Lechią Gdańsk (3:1) praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie. Wrocławianie mają 11 punktów przewagi nad strefą spadkową, a do końca sezonu pozostały tylko cztery kolejki. Trener Pawłowski chce wykorzystać pozostałe spotkania do sprawdzenia młodych graczy, ale nie będzie rewolucji w składzie.

- W najbliższym meczu będę chciał dać szansę jednemu z młodszych zawodników od pierwszej minuty. Kto to będzie, jeszcze nie podjąłem decyzji. Poza tym nie będzie dużo zmian, bo udało się ustabilizować pierwszą jedenastkę i nie ma potrzeby manipulować. Wypada nam Tim Rieder i tam wejdzie nowy zawodnik – zdradził szkoleniowiec.

Niemiec nie może zagrać z Cracovią, bo będzie pauzować za kartki. Poza nim w kadrze nie będzie też zawodników, którzy od dłuższego czasu leczą kontuzje, np. Mariusza Pawelca czy Dorde Cotry.

- Myślimy od meczu do meczu. Teraz o Cracovii, a po tym spotkaniu będziemy skupiać się na następnym rywalu. Naszym celem jest jak najwyższe miejsce w tabeli i będziemy walczyć w każdym pojedynku tak samo, jak we wcześniejszych – wspomniał Pawłowski.

Ekstraklasa teraz przyspieszy rozgrywki, bo następna kolejka będzie rozgrywana już w środku tygodnia. Trener Śląska przyznał, że z tego też względu zmieniły się plany treningowe.

- Teraz skupiamy się przede wszystkim na regeneracji i podtrzymaniu dobrej atmosfery w drużynie. Byliśmy na dwóch wyjazdach integracyjnych, chłopcy m.in. łowili ryby. Teraz mamy Cracovię, a później Pogoń, która zdobywa w tym roku sporo punktów. W obu tych meczach możemy zrobić kolejny krok do przodu i pójść w górę tabeli – zapowiedział Pawłowski.

Początek meczu Cracovia – Śląsk w piątek o godz. 18.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze