Gala Gołowkin - Martirosjan w Polsacie Sport!

Sporty walki

Jedna z największych gwiazd światowego boksu ostrzyła sobie zęby na rewanżowe starcie z Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO), jednak po dopingowej wpadce Meksykanina Giennadij Gołowkin (37-0-1, 33 KO) musiał zmienić plany. Ostatecznie "GGG" zmierzy się z niezwykle groźnym Vanesem Martirosjanem (36-3-1, 21 KO), a stawką pojedynku będą pasy IBF, IBO, WBA i WBC wagi średniej. Transmisja gali w Carson z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Gołowkin miał 5 maja stoczyć rewanżową walkę z Canelo Alvarezem, jednak przez problemy dopingowe i półroczne zawieszenie Meksykanina potrzebny był godny zastępca. Wybór padł na Martirosjana, który w swojej karierze przegrywał tylko z mistrzami świata. Po raz ostatni w ringu pojawił się aż dwa lata temu, kiedy po fantastycznym pojedynku wypunktował go Erislandy Lara (25-3-2, 14 KO).
 
Zdecydowanym faworytem jest oczywiście "GGG", który po remisie z Canelo stracił status nietykalnego w świecie boksu. Przed Ormianinem jednak zadanie wręcz niemożliwe: stawką walki wieczoru w Carson będą pasy mistrza świata IBF, WBA, WBC i IBO wagi średniej.
 
Ponadto w StubHub Center kibice obejrzą między innymi starcie Cecilii Braekhus z Kali Reis (o mistrzostwo świata), w ringu pojawią się także niepokonani Ryan Martin i Ruslan Madiyev.
 
 

Karta główna gali w Carson:

Giennadij Gołowkin (36-0-1, 33 KO) vs Vanes Martirosjan (36-3-1, 21 KO)

Cecilia Braekhus (32-0, 9 KO) vs Kalis Reis (13-6-1, 4 KO)

Ryan Martin (21-0, 12 KO) vs Breidis Prescott (31-12, 22 KO)

Ruslan Madijev (11-0, 5 KO) vs Jesus Perez (21-0, 16 KO)

 
Transmisja gali Gołowkin - Martirosjan w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport. Początek o godzinie 4:00.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie