Już samo dodanie do gry szefa Ultimate Fighting Championship wywołało wielkie poruszenie, a to głównie ze względu na jego dość wyśrubowane statystyki. White dysponuje bowiem ciosami na poziomie 91 (na sto), zapasami na poziomie 86, taką samą liczbą punktów wytrzymałości oraz 90 punktami zdrowia.

Teraz do gry został dodany Buffer, którego statystyki nie będą tak zawyżone, jednak jego odblokowanie będzie nieco bardziej problematyczne.

 


Po pierwsze, gracze chcący zagrać konferansjerem będą musieli utworzyć turniej w kategorii średniej na ośmiu lub szesnastu zawodników. Po drugie wydarzenie musi zostać zatytuowane "Bruce Buffer" oraz zostać obsadzone obojętnie którymi zawodnikami tej kategorii wagowej. Po rozpoczęciu turnieju Buffer zajmie miejsce jednego, wybranego wojownika i by go oblokować należy wygrać nim turniej.

 Buffer będzie co prawda bardziej zbalansowany od szefa amerykańskiej organizacji, jednak jego statystyki umożliwią mu konkurowanie z najlepszymi zawodnikami dostępnymi w grze. Będzie on dysponował 88 punktami jeśli chodzi o ciosy i zapasy, 86 wytrzymałości oraz 92 zdrowia.

Buffer jest człowiekiem, który najwięcej razy w historii wszedł do oktagonu UFC, jednak zawsze robił to w charakterze konferansjera. Teraz zadebiutuje w roli zawodnika i w dodatku będzie mógł się sam zapowiedzieć!