Rekowski znokautował rywala na zakończenie kariery! (WIDEO)

Sporty walki

40-letni już Marcin Rekowski (19-5, 16 KO) stoczył w piątek ostatnią walkę w swojej karierze. "Rex" zakończył karierę w rodzinnej Kościerzynie, co od zawsze było jego marzeniem. Po wielkiej przewadze 40-latek znokautował swojego rywala Andrasa Csomora (18-20-2, 14 KO) w piątej rundzie! Zwycięstwo zadedykował synowi, który zasiadł na trybunach.

Od początku 2015 roku polski zawodnik wagi ciężkiej wygrał tylko z Patrykiem Kowollem. Poniósł porażki z Carlosem Takamem, Krzysztofem Zimnochem i Andrzejem Wawrzykiem. W maju 2018 roku miał zakończyć zawodową karierę.
 
Csomor nie wydawał się zbyt wymagającym rywalem. Węgier dał się już poznać polskim kibicom, bowiem walczył w Kopalni Soli w Wieliczce (porażka z Siergiejem Werwejko), Żyrardowie (porażka z Albertem Sosnowskim) oraz Nysie (porażka z Łukaszem Roznańskim). Co ciekawe, w przeszłości mierzył się między innymi z Dereckiem Chisorą. 
 
Od początku inicjatywę miał polski weteran, który jednak nie forsował tempa i spokojnie wyczekiwał na nokautujący cios. Od początku trzeciej rundy mocne prawe rozbijały ambitnego Węgra, który nie miał zbyt wiele argumentów. Zakrwawione prawe oko znacznie utrudniało mu poruszanie się. Ostatecznie Rekowski powalił swojego rywala dwukrotnie w piątej rundzie, a za drugim razem Csomor już nie wstał.
 
To było piękne pożegnanie Rekowskiego w rodzinnym mieście, gdzie z trybun obserwował go syn Oliwer. W 2016 roku przeszedł on transplantację nerki.
 
Skrót walki Rekowski - Csomor w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie