WTA w Pradze: Kvitova i Buzarnescu w finale

Rozstawiona z numerem drugim Czeszka Petra Kvitova zmierzy się z Rumunką Mihaelą Buzarnescu (nr 7.) w finale turnieju WTA na kortach ziemnych w Pradze. Tenisistki te wyeliminowały, odpowiednio, Chinkę Shuai Zhang (6.) i Włoszkę Camili Giorgi.

Kvitova w pierwszym secie przegrywała z Zhang 1:5, ale odrobiła stratę i rozstrzygnęła partię na swoją korzyść w tie-breaku. W drugiej odsłonie Chinka nie nawiązała z nią już równej walki i ostatecznie reprezentantka gospodarzy wygrała 7:6 (8-6), 6:0.

Dłużej trwał pojedynek Buzarnescu z Giorgi. Włoszka wygrała pierwszego seta, ale później do głosu doszła Rumunka, zwyciężając 4:6, 6:4, 7:5.

Kvitova powalczy o 23. tytuł w karierze. Buzarnescu jeszcze nigdy nie wygrała imprezy tej rangi.

W Pradze najwyżej rozstawiona była Czeszka Karolina Pliskova, ale z powodu kontuzji uda wycofała się tuż przed rozpoczęciem turnieju. Do rywalizacji nie przystąpiła żadna Polka.