Bundesliga: Gol Lewandowskiego, znamy wicemistrza Niemiec

Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola w Bundeslidze, przyczyniając się do zwycięstwa Bayernu Monachium ze zdegradowanym 1.FC Koeln 3:1. W 33. kolejce wicemistrzostwo Niemiec zapewniło sobie Schalke 04 Gelsenkirchen.

1.FC Koeln zostało zdegradowane już jakiś czas temu, dlatego wydawało się, że będzie to łatwa przeprawa dla Bayernu Monachium. Tymczasem to gospodarze otworzyli wynik za sprawą samobójczego gola Niklasa Sule.

Mistrzowie Niemiec rozkręcili się na dobre dopiero po przerwie. W odstępie stu dwudziestu sekund na listę strzelców wpisali się James Rodriguez i Lewandowski. Dla Polaka był to 29. gol w sezonie! Przy obu trafieniach asystował Thomas Mueller. W 78. minucie kropkę nad i postawił Corentin Tolisso.

Bardzo cenne zwycięstwo odniosło Schalke 04 Gelsenkirchen. Dzięki wygranej z FC Augsburg i porażce Borussii Dortmund zagwarantowało sobie drugie miejsce w tabeli.

Ekipa z Moguncji zapewniła sobie wygraną w Dortmundzie utrzymanie. Mimo porażki 1:3 w Moenchengladbach z Borussią wiadomo, że Bundesligi nie opuści bezpośrednio SC Freiburg.

W ostatniej kolejce Freiburg może wyprzedzić tylko VfL Wolfsburg. "Wilki" uległy na wyjeździe RB Lipsk 1:4. Po trzeciej z rzędu porażce zajmują 16., "barażową" pozycję. Mają 30 punktów, trzy tracą do Freiburga, ale mają dużo lepszy bilans bramek, który decyduje przy równej liczbie punktów, natomiast o dwa wyprzedzają Hamburgera SV.

HSV - jedyny klub, który nie opuścił Bundesligi od jej powstania 55 lat temu - przegrał z Eintrachtem Frankfurt 0:3. W sobotnim meczu nieco zabrakło mu szczęścia, bo dwa razy piłka znalazła się w siatce gospodarzy, ale raz był spalony, a w drugim przypadku o nieuznaniu gola zdecydowała analiza VAR.

Aby wyprzedzić Wolfsburg, musiałby wygrać na zakończenie sezonu z Borussią Moenchengladbach i liczyć na porażkę "Wilków" u siebie ze zdegradowaną jedenastką z Kolonii.

Jeśli chodzi o Polaków, to tylko Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) grał od pierwszej do ostatniej minuty. Lewandowski (Bayern Monachium) grał 77 minut, Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) wszedł w 46. minucie, Jakub Błaszczykowski (VfL Wolsburg), Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) i Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) mecze przesiedzieli na ławce rezerwowych, natomiast Bartosz Kapustka (SC Freiburg) i Paweł Olkowski (1.FC Koeln) znaleźli się poza kadrą.

Wyniki meczów 33. kolejki Bundesligi:

1.FC Koeln - Bayern Monachium 1:3 (1:0)

Bramki: Niklas Sule 30 (s) - James Rodriguez 59, Robert Lewandowski 61, Corentin Tolisso 78

Borussia Dortmund - 1.FSV Mainz 1:2 (1:2)

Bramki: Maximilian Philipp 16 – Bote Baku 4, Pablo De Blasis 13

Borussia Moenchengladbach - SC Freiburg 3:1 (1:0)

Bramka: Thorgen Hazard 18, Nico Elvedi 57, Josip Drmić 64 - Tim Kleindienst 59

Eintracht Frankfurt - Hamburger SV 3:0 (1:0)

Bramki: Marius Wolf 31, Omar Mascarell 77, Alexander Meier 90+1

FC Augsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2 (1:2)

Bramki: Philipp Max 28 – Thilo Kehrer 23, Alfred Finnbogason 34 (s)

Hannover 96 - Hertha Berlin 3:1 (3:0)

Bramki: Martin Harnik 4, Salif Sane 40, Niclas Fullkrug 42 – David Selke 73

RB Lipsk – VfL Wolfsburg 4:1 (2:0)

Bramki: Ademola Lookman 24, 52, Timo Werner 34, Jean-Kevin Augustin 64 - Daniel Didavi 47

VfB Stuttgart - TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (1:0)

Bramki: Mario Gomez 25, 74

Czerwona kartka: Santiago Ascacibar (VfB Stuttgart, 66, za drugą żółtą)

Werder Brema - Bayer Leverkusen 0:0