W Nice 1 Lidze zadebiutował… 15-latek!

Piłka nożna

Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie, zwłaszcza na polskich boiskach. W 90. minucie spotkania Stal Mielec - Wigry Suwałki (3:0) na murawie pojawił się 15-letni Jakub Świątek. Młody pomocnik gości zastąpił na boisku Mariusza Rybickiego.

Wigry Suwałki wciąż liczą się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Artura Skowronka do ostatniej kolejki będą starali się nadrobić dwa punkty starty do drugiej w tabeli Stal Mielec. Mimo intensywnej końcówki sezonu trener drużyny z Suwałk nie boi się stawiać na młodych piłkarzy.

 

W ostatnim spotkaniu przeciwko Stali Mielec doszło do historycznego momentu. Trener Skowronek mimo wyraźnego prowadzenia rywali (3:0) w ostatnich sekundach spotkania zdjął z boiska Rybickiego, a w jego miejsce wprowadził 15-letniego Świątka.

 

Świątek, dla którego był to pierwszy mecz w barwach Wigier Suwałk, stał się najmłodszym debiutantem pierwszej ligi w historii. Młodziutki pomocnik trzykrotnie znajdywał się na ławce rezerwowych w tym sezonie, ale dopiero teraz dostał szansę na postawienie pierwszych kroków w piłce seniorskiej.

jk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze