ME w zapasach: Gadżijew srebrnym medalistą

Sporty walki
ME w zapasach: Gadżijew srebrnym medalistą
fot. PAP

Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) zdobył w rosyjskim Kaspijsku srebrny medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w kategorii 70 kg. W finale przegrał 1:3 z Rosjaninem Magomedem Kurbanalijewem. To pierwsze trofeum polskich wolniaków w tej imprezie.

Brązowe medale wywalczyli: Murtazali Muslimow z Azerbejdżanu i Zurabi Iakobiszwili z Gruzji.

 

Gadżijew w pierwszej walce (kwalifikacje) pokonał Białorusina Azamata Nurykaua 5:4. W 1/4 finału zwyciężył Turka Haydara Yavuza 6:4, a w półfinale - Muslimowa 3:2. To trzeci medal w czempionacie Europy w kolekcji Gadżijewa zdobyty dla Polski, ma je we wszystkich kolorach.

 

Pochodzący z Dagestanu zapaśnik od 2014 roku startuje w biało-czerwonych barwach. Wcześniej jako reprezentant Rosji zdobył w 2010 roku w Baku srebrny medal ME, a dwa lata wcześniej w Stambule mistrzostwo świata juniorów. Dla Polski wywalczył już srebro w mistrzostwach świata w 2017 roku w wadze 65 kg oraz dwa krążki mistrzostw Europy - złoty w Rydze (2016) oraz srebrny w Nowym Sadzie (2017), oba w kategorii 70 kg. Gadżijew to także srebrny medalista Europejskich Igrzysk Olimpijskich w Baku (2015).

 

Kurbanalijew w mistrzostwach świata wywalczył złoty medal w 2016 roku oraz brązowy trzy lata wcześniej. W mistrzostwach kontynentu w 2014 roku był najlepszy. W kolekcji ma także złote medale Uniwersjady oraz mistrzostw świata wojskowych (CISM).

Zakończenie mistrzostw w niedzielę.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze