Mistrz olimpijski zapowiada swój powrót w lipcu

Lekkoatletyka
Mistrz olimpijski zapowiada swój powrót w lipcu
fot. PAP

Mistrz olimpijski w biegu na 400 m z Rio de Janeiro Wayde van Niekerk, który w październiku doznał kontuzji prawego kolana w pokazowym meczu rugby, zamierza wrócić do rywalizacji w lipcu. Reprezentanta RPA ma za kilka dni rozpocząć intensywną rehabilitację.

W najbliższych dniach ma przejść specjalistyczne konsultacje w Dausze, po których powinien rozpocząć intensywny proces rehabilitacji w RPA, trwający sześć tygodni.

 

Potem czeka go ponowna wizyta w Katarze i wówczas zapadnie decyzja, czy wróci na bieżnię na początku, czy pod koniec lipca - poinformowała jego trenerka Ans Botha.

 

"Po drugiej konsultacji w Dausze będziemy mieć już wizję tego, w jakim stanie jest kolano i kiedy będzie możliwy powrót do rywalizacji" - dodała Botha.

 

Podczas meczu rugby Van Niekerk poślizgnął się i upadł, zrywając przy tym więzadło i uszkadzając chrząstkę. Rekordzista globu na 400 m (43,03 w Rio 14 sierpnia 2016, czym poprawił rekord Michaela Johnsona z 1999 r.) początkowo w ogóle nie wiedział, iż doznał poważnej kontuzji. Dopiero po kilku dniach wykazały to badania.

 

Operację przeszedł w miejscowości Vail w Kolorado i tam spędził pierwszy okres rehabilitacji.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze