NHL: Lightning i Golden Knights blisko awansu

Hokeiści Tampa Bay Lightning potrzebują tylko jednej wygranej, aby awansować do finału Konferencji Wschodniej ligi NHL. W piątek pokonali na wyjeździe Boston Bruins 4:3 po dogrywce i w serii prowadzą 3-1. Na Zachodzie w podobnej sytuacji są Vegas Golden Knights.

Lightning już po niespełna dziesięciu minutach i golach Braydena Pointa i Nikity Kuczerowa prowadzili 2:0. Później jednak trzy bramki zdobyli Bruins. Na listę strzelców wpisali się David Pastrnak i dwukrotnie Patrice Bergeron.

Do remisu na siedem minut przed końcem meczu doprowadził Steven Stamkos,a w czwartej minucie dogrywki wygraną "Błyskawicom" zapewnił Dan Girardi.

Piąte spotkanie odbędzie się w niedzielę w Tampie.

Golden Knights natomiast u siebie wygrali z San Jose Sharks 5:3 i objęli prowadzenie 3-2. Dwie bramki dla "Złotych Rycerzy" zdobył Alex Tuch.

Kolejna konfrontacja w tej parze również została zaplanowana na niedzielę. Gospodarzem szóstego meczu będą "Rekiny".