Siatkarska ikona ŁKS zakończyła karierę

Siatkówka
Siatkarska ikona ŁKS zakończyła karierę
fot. Cyfrasport

Niewątpliwie należy jej się miejsce w panteonie ikon Łódzkiego Klubu Sportowego. To tu zaczynała swoją siatkarską karierę i tu ją zakończyła wicemistrzostwem Polski! Katarzyna Sielicka skończyła karierę zawodniczą, ale jej przygoda z ŁKS będzie trwać nadal.

W Łódzkim Klubie Sportowym stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Później grała w Nike Węgrów, SSK Calisii/Winiarach Kalisz, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Organice Budowlanych Łódź, Gwardii Wrocław, aby w 2013 powrócić znów do ŁKS. Ma na swoim koncie również występy w reprezentacji Polski. Debiut zaliczyła w 2011 roku, choć mogłoby to nastąpić wcześniej, gdyby nie problemy ze zdrowiem.

Na swoim koncie ma wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju z zespołem z Kalisza. Z kolei z BKS-em świętowała Puchar Polski. We Wrocławiu dopadła ją poważna kontuzja, a po powrocie do zdrowia zdecydowała się wspomóc swój macierzysty klub.

– Usłyszałam od lekarzy, że mogę sobie trenować rekreacyjnie dwa trzy razy w tygodniu. I na początku tak to wyglądało, spokojnie to wystarczyło na grę w II lidze – mówiła w jednym z wywiadów dla "Gazety Wyborczej".

Kolejne sezony pokazały, że sił i zdrowia starczyło nie tylko na II ligę, ale również na I i ekstraklasę. W sezonie 2017/18 po raz kolejny udowodniła, że jest prawdziwym profesorem na boisku. Srebrny medal mistrzostw Polski był kropką nad i w jej karierze.

Podczas oficjalnego zakończenia sezonu, które odbyło się 4 maja w Sukcesji, dziękowała klubowi, podkreślając, że sukcesy odniesione z ŁKS są dla niej najcenniejsze. Jednak najważniejsze podziękowania skierowała ze sceny do swojej mamy – Iwony Sielickiej, reprezentantce Polski, która w 1976 zdobyła mistrzostwo Polski z zespołem ChKS Komunalni Łódź.

 

W przyszłym sezonie Sielicka prawdopodobnie nadal będzie związana z ŁKS Commercecon, chociaż w nieco innej roli.

RM, ŁKS Commercecon Łódź
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie