Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W rewanżowym spotkaniu o brązowy medal mistrzostw Polski drużyna Indykpol AZS Olsztyn pojedzie do Gdańska, aby wyrównać stan rywalizacji przeciwko Treflowi Gdańsk, który wygrało pierwsze starcie 3:2. Czy Indykpol zrewanżuje się za domową porażkę i wróci do walki o III miejsce PlusLigi? Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn w Polsacie Sport.

Pierwsze spotkanie dostarczyło kibicom z Olsztyna prawdziwej dramaturgii. Ich drużyna prowadziła już 2:0, aby ostatecznie przegrać po tie-breaku.

 

Rozczarowany z przebiegu spotkania był Adrian Buchowski, przyjmujący Indykpolu AZS. Zaznacza jednak, że drużyna wciąż ma szanse na medal. - W tym sezonie ciągnie się za nami maksyma, że kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 2:3. Daliśmy szansę Treflowi, odpuszczając w zagrywce. Oni zaczęli grać spokojniej i pewniej. Przegraliśmy, ale wciąż jesteśmy pozytywnie nastawieni. Gramy w gronie najlepszych polskich drużyn, gdzie zazwyczaj decydują 2-3 punkty. Mimo wielu zagranych meczów i setów, wciąż mamy siłę i motywację na wygrywanie - ocenił chwilę po meczu.

 

Swojego zadowolenia nie ukrywał natomiast zawodnik Trefla, Artur Szalpuk. - Nie zagraliśmy jakiegoś dobrego spotkania. Jestem bardzo szczęśliwy, ale też lekko w szoku, że udało nam się odwrócić losy meczu- powiedział po spotkaniu.

 

Faworytami rewanżu będą z pewnością gospodarze, którzy w tym sezonie zdołali trzykrotnie pokonać swojego rywala z Olsztyna. Dodatkowym atutem Trefla jest również zdobycie krajowego puchary, który zdobyli sensacyjnie pokonując PGE Skrę Bełchatów 3:0.

 

Rywalizacja o brązowy medal toczona jest dwóch zwycięstw. W przypadku wygranej drużyny z Olsztyna zostałoby rozegrane trzecie starcie, które odbyłoby się w niedzielę, także w ERGO ARENIE.

 

Transmisja meczu Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn w Polsacie Sport od godziny 17:30.

jk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze