Zagłębie Sosnowiec zdobyło Głogów! Chrobry nie odrobił strat mimo przewagi

Mimo gry w osłabieniu przez niemal całą drugą połowę Zagłębie Sosnowiec wygrało w Głogowie z Chrobrym 2:1. Wynik został rozstrzygnięty jeszcze przed przerwą, a tuż po zmianie stron drugą żółtą kartkę otrzymał Tomasz Nawotka. Dzięki zwycięstwu Zagłębie przeskoczyło sobotnich rywali i traci zaledwie punkt do wicelidera Nice 1 Ligi.

Zwycięzca spotkania Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec miał znacznie przybliżyć się do Ekstraklasy. Mimo dobrego początku gospodarzy, dwie pierwsze bramki padły łupem przyjezdnych. W 24. minucie wynik otworzył obrońca Żarko Udovicić, który czujnie dobijał odbity przez bramkarza strzał Tomasza Nowaka. Kilkanaście minut później było już 2:0 po trafieniu Vamary Sanogo.

Nadzieja Chrobremu wróciła jeszcze przed przerwą, bowiem po dośrodkowaniu Mateusza Machaja do siatki trafił Robert Mandrysz. Świetnie dla gospodarzy rozpoczęła się także druga połowa, bowiem w 47. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Tomasz Nawotka. Bombardowanie gospodarzy nie przynosiło jednak rezultatu, bowiem brakowało skuteczności lub świetnie między słupkami spisywał się Dawid Kudła.

Zagłębie dzięki zwycięstwu traci już tylko punkt do drugiej stali Mielec i spokojnie czeka na niedzielny mecz GKS-u Katowice. Chrobry nie potrafi zdobyć kompletu punktów od czterech kolejek.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:2)

Bramki: Mandrysz 45 - Udovičić 24, Sanogo 35

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Przemysław Stolc, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach (67. Bartosz Machaj), Maciej Kona (46. Michał Borecki), Robert Mandrysz (63. Konrad Kaczmarek), Mateusz Machaj, Serhij Napołow - Przemysław Trytko

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Tomasz Nawotka, Arkadiusz Jędrych, Rafał Makowski, Tymoteusz Puchacz - Adam Banasiak (82. Nuno Malheiro), Sebastian Milewski, Callum Rzonca, Tomasz Nowak, Žarko Udovičić (51. Konrad Wrzesiński) - Vamara Sanogo (76. Alexandre Cristóvão)

Żółte kartki: Stolc, Kona - Nawotka, Sanogo, Milewski

Czerwona kartka: Nawotka (48, za drugą żółtą)