Gołowkin ciężko znokautował Martirosjana już w drugiej rundzie!

Sporty walki

Giennadij Gołowkin (38-0-1, 34 KO) raz jeszcze udowodnił, że jest wielkim mistrzem. Kazach bardzo szybko posłał na deski Vanesa Martirosjana (36-4-1, 21 KO), który jeszcze nigdy nie przegrał walki przez nokaut. Mimo poprawnej pierwszej rundy w wykonaniu rywala, został on ciężko znokautowany już w drugim starciu!

Martirosjan rozpoczął walkę od dobrej pierwszej rundy, w której wyglądał dobrze na tle mistrza świata wagi średniej. Ormianin wyprzedzał faworyta lewym prostym i udała mu się jedna kombinacja, którą zranił Gołowkina. Podrażniony czempion jednak już w drugiej rundzie zaatakował rywala morderczą kombinacją, która posłała Vanesa na deski.

Martirosjan próbował wstać, jednak ostatecznie nie zaryzykował i sędzia był zmuszony przerwać walkę! Gołowkin obronił pasy mistrza świata (WBA/WBC/IBF) po raz dwudziesty, czym wyrównał rekord obron należący do Bernarda Hopkinsa.

 

Po wyrównanych dziesięciu rundach starcia o mistrzostwo świata swoje pasy mistrzyni świata obroniła niepokonana Cecilia Braekhus. Norweżka dała się zaskoczyć rywalce i w siódmej rundzie wylądowała na deskach, jednak ostatecznie wygrała jednogłośną decyzją sędziów (97:92, 96:93, 96:93).

 

Skrót walki Gołowkin - Martirosjan w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie