Jedyny siatkarz, który w tym roku obronił złoto PlusLigi!

Siatkówka

– Bardzo się cieszę, że pomimo zmiany barw klubowych, udało mi się z PGE Skrą Bełchatów zdobyć mistrzostwo Polski. To mój trzeci złoty medal z rzędu – powiedział Patryk Czarnowski. Środkowy bełchatowian jest jedynym siatkarzem, który... obronił złoto mistrzostw Polski wywalczone przed rokiem.

Czarnowski w dwóch poprzednich sezonach reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z tą drużyną dwukrotnie wywalczył złoto PlusLigi (2016, 2017). Przed rozpoczęciem obecnego sezonu przeszedł do PGE Skry Bełchatów i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. W nowym otoczeniu 32-letni środkowy sięgnął po swe trzecie z rzędu mistrzostwo Polski.

 

– Ten sezon był naprawdę trudny. Liga była bardzo trudna i długa, do tego mieliśmy jeszcze Klubowe Mistrzostwa Świata i Ligę Mistrzów, więc tych meczów się nawarstwiło. W lidze każde spotkanie było o coś, każde miało jakąś wagę i znaczenie. Nie było łatwych meczów, więc koncentracja musiała być na najwyższym poziomie. To kosztowało dużo zdrowia – stwierdził Czarnowski. 

 

Rozmowa z Patrykiem Czarnowskim w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie