Prezes PGE Skry Bełchatów: Tytuł wywalczyliśmy całą grupą

Siatkówka

"Czułem, że będzie dobrze, bo byliśmy zespołem. Ten sukces wywalczyliśmy całą grupą" - powiedział prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki po zdobyciu mistrzowskiego tytułu przez siatkarzy tego klubu.

Drużyna z Bełchatowa po złoty medal mistrzostw Polski sięgnęła po czterech latach przerwy. Z tego sukcesu podopieczni włoskiego trenera Roberto Piazzy cieszyli się w sobotę w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie po raz drugi w finałowej rywalizacji pokonali Zaksę 3:1. W pierwszym meczu wygrali we własnej hali 3:0.

 

Szef PGE Skry zapewnił, że wierzył w swój zespół, nawet po bardzo dobrym początku rewanżowego pojedynku w wykonaniu obrońcy tytułu Zaksy, która – jak zaznaczył – zdaniem wielu była faworytem finału.

 

"Finał to finał, ale nawet przy tej ilości błędów własnych i bardzo dobrej gry Zaksy w pierwszym secie czułem, że będzie dobrze, bo byliśmy zespołem. Że jako grupa jesteśmy świadomi swojej wartości i sobie poradzimy. Ten sukces wywalczyliśmy całą grupą, bo zmiennicy tacy, jak Niko Penczew dołożyli więcej. I dlatego wygraliśmy" – ocenił Piechocki.

 

Chwalił również determinację swoich siatkarzy i konsekwentne dążenie do celu. "Grali wiedząc o co walczą. Ta determinacja została nagrodzona" – podkreślił.

 

Jak dodał, dla jego zespołu to był bardzo trudny i pełen wyzwań sezon.

 

"Tym bardziej cieszę się, że kończymy go sukcesem wywalczonym w dobrym stylu. Chciałbym przypomnieć, że na początku rozgrywek zdobyliśmy Superpuchar Polski, o którym dziś się nie mówi. Później wyszliśmy z jednej z najtrudniejszych grup Ligi Mistrzów, z medalistami rosyjskiej ekstraklasy i czarnym koniem jakim był mistrz Francji. Zagraliśmy w finale Pucharu Polski, a wieńczymy wszystko tytułem mistrza kraju. Poradziliśmy sobie w tym trudnym roku" – podsumował prezes klubu z Bełchatowa.

 

PGE Skra po raz dziewiąty triumfowała w ligowych rozgrywkach, ale ostatni raz na najwyższym stopniu podium stanęła w 2014 roku. Jak przyznał Piechocki na ten tytuł trzeba było "trochę poczekać". "Każdy sukces cieszy jednak tak samo, choć każdy z nich smakował inaczej".

 

Szef bełchatowskiego klubu nie chciał jeszcze zdradzić planowanych zmian kadrowych w mistrzowskiej ekipie. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że opuszczą ją serbski środkowy Srecko Lisinac i przyjmujący Bartosz Bednorz, którzy mają trafić do ligi włoskiej oraz rozgrywający Marcin Janusz. Kontrakt ma natomiast przedłużyć trener Piazza.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze