PŚ florecistów: 11. miejsce polskiej drużyny w Sankt Petersburgu

Polscy floreciści zajęli jedenaste miejsce w zawodach drużynowego Pucharu Świata w Sankt Petersburgu. Zwyciężyli Amerykanie, którzy w finale pokonali Włochów 45:25.

Biało-czerwoni, w składzie: Andrzej Rządkowski (Wrocławianie), Krystian Gryglewski, Michał Siess (obaj Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) i Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa), rozpoczęli od wygranej w 1/16 finału z zespołem złożonym z zawodników startujących pod egidą Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) 45:20, a w 1/8 finału ulegli Chińczykom 37:45.

W spotkaniach o miejsca 9-16 najpierw pokonali Brazylijczyków 45:37, później w identycznym stosunku przegrali z drużyną Hongkongu, a w pojedynku o 11. lokatę zwyciężyli Austriaków 45:32.

W sobotę indywidualnie najlepiej z Polaków spisał się Rządkowski, który był 30.