Złoty lot Piechockiego! Najpiękniejsza akcja finału PlusLigi (WIDEO)

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wywalczyli tytuł mistrza Polski po zwycięstwie nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Finałowa rywalizacja przyniosła kibicom ogromne emocje oraz wiele niezwykle efektownych akcji. Ta najpiękniejsza miała miejsce w drugim secie drugiego meczu finałowego.

Za takie akcje kochamy siatkówkę! Długa wymiana, pełna niezwykle efektownych i ryzykownych obron miała miejsce w drugim secie, przy stanie 15:18. Najpierw piłkę spod końcowej bandy wyciągnął libero bełchatowian Kacper Piechocki, później niemal z trybun wybił ją Mariusz Wlazły, a żadna ze stron długo nie potrafiła skończyć ataku. Wreszcie skuteczny blok Karola Kłosa na Samie Deroo zakończyła tę wymianę.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów sięgnęli po złote medale PlusLigi po dwóch zwycięstwach nad obrońcą tytułu ZAKSĄ (3:0 – u siebie i 3:1 – na wyjeździe).