Legia Warszawa murem za kibicami. Wystąpiła do Komisji Ligi po meczu z Jagiellonią Białystok

Piłka nożna
Legia Warszawa murem za kibicami. Wystąpiła do Komisji Ligi po meczu z Jagiellonią Białystok
fot. PAP

W niedzielnym meczu na szczycie Lotto Ekstraklasy doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Kibice Legii Warszawa pojechali do Białegostoku, lecz nie zostali wpuszczeni na stadion. Mistrz Polski zsolidaryzował się ze swoimi fanami, złożył wniosek do Komisji Ligi i oczekuje stanowczej reakcji.

Powodem całej sytuacji miały być flagi stołecznego klubu. Prezes Jagiellonii Cezary Kulesza podobno wyraził zgodę na ich wniesienie, lecz stało się inaczej. W obliczu zakazu kibice Legii postanowili wrócić do Warszawy. Klub ze stolicy wystosował oświadczenie dotyczące tej sprawy.

"W związku z działaniami przedstawicieli klubu Jagiellonia Białystok, które uniemożliwiły kibicom Legii Warszawa uczestniczenie w meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy, oświadczamy, że w ocenie klubu takie postępowanie należy uznać za bezpodstawne, niezrozumiałe i sprzeczne z obowiązującymi zasadami oraz normami prawnymi.

Legia Warszawa niezwłocznie przekaże sprawę do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. i oczekuje stanowczej reakcji. W opinii Legii, takie działania klubu Jagiellonia Białystok, podejmowane po raz kolejny i skutkujące uniemożliwieniem udziału zorganizowanej grupy kibiców klubu w meczach organizowanych na stadionie w Białymstoku, są bezpodstawne i prowadzą jedynie do niepotrzebnych napięć.

Przypominamy, że 26 kwietnia 2018 r. Legia Warszawa wystąpiła do Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. z wnioskiem o podjęcie działań prewencyjnych mających na celu niedopuszczenie do naruszenia przez klub Jagiellonia Białystok obowiązujących przepisów związkowych w zakresie zasad przyjęcia oraz organizacji procesu wpuszczania kibiców klubu na ww. mecz piłkarski. Działanie to niestety nie przyniosło skutku.

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, wszyscy kibice, którzy pojechali wspierać swoją drużynę podczas meczu w Białymstoku i nie ze swojej winy nie mogli w nim uczestniczyć, otrzymają bezpłatne bilety na mecz z Górnikiem Zabrze, który odbędzie się 13 maja w Warszawie.

O szczegółach dotyczących przekazania biletów poinformujemy w odrębnym komunikacie."

 

Również piłkarze pokazali jedność z kibicami opóźniając mecz, a później podchodząc do trybun i witając się z pustym sektorem gości.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze