Łomaczenko - Linares: Transmisja w Polsacie Sport!

Sporty walki

Jorge Linares (44-3, 27 KO) nie należy do grona pięściarzy, którzy odmawiają poważnych wyzwań. Tym razem mistrz świata WBA w kategorii lekkiej zmierzy się dwukrotnym złotym olimpijskim fenomenalnym Wasylem Łomaczenko (10-1, 8 KO). Transmisja gali z Nowego Jorku w nocy z soboty na niedzielę od godziny 1:00 w Polsacie Sport!

Wasyl Łomaczenko karierę zawodową rozpoczął posiadając ogromne doświadczenie amatorskie. Ukrainiec dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas igrzysk olimpijskich (2008 oraz 2012) i mógł pochwalić się rekordem 396 wygranych pojedynków i tylko jednej porażki.

 

Już w pierwszej zawodowej walce zdobył mistrzostwo świata w kategorii piórkowej po zwycięstwie nad Jose Ramirezem, a już trzy lata później sięgnął po tytuł w kategorii superpiórkowej w walce z Romanem Martinezem. W Madison Square Garden w 12 pojedynku spróbuje dopisać do swoich osiągnieć tytuł w trzeciej dywizji wagowej, a jego rywalem będzie Jorge Linares.

 

- To niezwykle niebezpieczny pięściarz. Uważam go za świetnego boksera. Jest szybki, posiada dobrą koordynację i świetną pięściarską inteligencję. Jest na szczycie i należy do pięściarzy, z którymi chcę się zmierzyć. To zwycięstwo pomoże mi zapisać moje nazwisko w historii boksu - mówi przed walką Łomaczenko.

 

Ukrainiec słynie z efektownego stylu prowadzenia walki i odbierania chęci do kontynuowania pojedynku swoim rywalom, a Jorge Linares zawsze zaliczyny był do grona pięściarzy, którzy posiadają ogromne serce do tego sportu. W swoich ostatnich występach, m.in. z Luke'em Campbellem oraz Anthonym Crollą, pokazywał, że potrafi radzić sobie w trudnych momentach walki i wychodzić z nich obronną ręką.

 

- Nigdy się nie poddam. Łomaczenko jest chwalony za swój styl walki, ale to jego rywale pozwalali mu zwyciężać w taki sposób. Ja nie jestem typem pięściarza, który odmawia walki, a wręcz przeciwnie kocham otwartą rywalizację - mówi Linares.

 

Transmisja gali Łomaczenko vs Linares z Nowego Jorku w nocy z soboty na niedzielę (12/13 maja) od godziny 1:00 w Polsacie Sport!

 

Karta walka gali w Nowym Jorku:

 

walka o mistrzostwo świata WBA
kategoria lekka, 12 rund
Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) - Jorge Linares (44-3, 27 KO)

 

kategoria półśrednia, 10 rund
Carlos Adames (13-0, 11 KO) - Alejandro Barrera (27-4, 17 KO)

 

kategoria piórkowa, 8 rund
Michael Conlan (6-0, 5 KO) - Sergio Martin Sosa (10-0, 3 KO)

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Wasyla Łomaczenko z Guillermo Rigondeaux.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze