Gilbert był jednym z członków pierwszego składu Cloud9, który na szerokie wody wypłynął w sierpniu 2014 roku. W barwach amerykańskiej drużyny wystąpił na siedmiu Majorach a także wygrywał lanowe finały 4. sezonu ESL Pro League oraz iBUYPOWER Cup. W zeszłym roku formację dopadł jednak kryzys, którego wynikiem była m.in. fatalna postawa podczas fazy grupowej turnieju Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach. To właśnie niedługo po imprezie w katowickim Spodku "n0thing" razem z Michaelem "shroudem" Grześkiem został odsunięty od składu, a jego miejsce zajęli Will "RUSH" Wierzba oraz Tarik "tarik" Celik. Parę miesięcy później doszło do kolejnej rotacji i Jacky'ego "Stewie2K" Yipa zmienił Pujan "FNS" Mehta.

 

W międzyczasie "n0thing" na dobre zaangażował się w streamowanie a także parę razy wystąpił w roli eksperta na ważnych turniejach. Taka funkcję pełnił m.in. podczas ELEAGUE Major Boston 2018 i musiał czuć lekki niedosyt, gdyż to właśnie Cloud9, bez niego w składzie, triumfowało na swojej ojczystej ziemi i zgarnęło główną nagrodę (500 000 dolarów).

 

Na razie nie wiadomo czy 27-letni Gilbert pozostanie przy karierze streamera, czy zdecyduje się jednak na powrót na profesjonalną scenę.