W pierwszej edycji turnieju WBSS kategorii junior ciężkiej udział wziął Krzysztof Włodarczyk, który jednak przegrał przed czasem z późniejszych finalistą Muratem Gassijewem. Rosjanin posłał wówczas "Diablo" na deski mocnym ciosem w korpus. W finale czeka go starcie z innym znakomitym pięściarzem ze Wschodu Ołeksandrem Usykiem.

Wagi junior ciężka i superśrednia (finał: Groves vs Smith) dostarczyły wielu emocji, a organizatorzy już ostrzą sobie zęby na drugi sezon WBSS. Kibice obejrzą turnieje w aż trzech kategoriach wagowych, a pierwszą z ogłoszonych była waga kogucia.


Zakontraktowano już czempionów Ryana Burnetta (19-0, 9 KO - WBA Super), Zolani Tete (27-3, 21 KO - WBO) i Emmanuela Rodrigueza (18-0, 12 KO - IBF). Spekuluje się, że drugą z kategorii może być super lekka.

Według wielu ekspertów miała być powtórka turnieju w kategorii junior ciężkiej. Mateusz Borek twierdzi jednak, że organizatorzy nie biorą tego pod uwagę, co nie jest dobrą informacją dla wielu naszych zawodników. W czołowce rankingu według Boxrec jest dwóch polskich pięściarzy, Mateusz Masternak (11. miejsce) i Krzysztof Głowacki (4.).