28-latek związał się z klubem z Jastrzębia-Zdroju dwuletnim kontraktem. Lyneel to etatowy reprezentant Francji. Z kadrą "Trójkolorowych" zdobył już mistrzostwo Europy w 2015 roku. Dwukrotnie wygrał Ligę Światową - w 2015 i 2017 roku, a raz zajął w tych rozgrywkach trzecie miejsce (2016r).

Mierzący 192 centymetry wzrostu przyjmujący miał już swój epizod w PlusLidze. W sezonie 2015/2016 reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Mimo licznych problemów zdrowotnych zdołał sięgnąć z rzeszowianami po wicemistrzostwo Polski. Kolejne dwa lata spędził Chinach i we Włoszech, gdzie odbudował się sportowo. Teraz powraca, by pokazać pełnie swoich możliwości.

Lyneel przyznał, że po udanym sezonie w Chinach chciał wrócić do Europy.

- Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce – wyjaśnił były mistrz Europy.

W minionych rozgrywkach jastrzębianie zajęli piąte miejsce w ekstraklasie. Ponieważ działacze i sponsorzy nie byli z tego wyniku zadowoleni, z klubem pożegnało się dziewięciu siatkarzy.

W styczniu doszło do zmiany szkoleniowca, Australijczyka Marka Lebedewa zastąpił Włoch Ferdinando De Giorgi.

Konarski i Fromm przyszli do Jastrzębia–Zdroju z klubów tureckich. Francuz grał ostatnio w chińskim Fundan University Szanghaj, z którym świętował mistrzostwo kraju.