Kolejny transfer Jastrzębskiego Węgla. Wielki powrót do PlusLigi!

Siatkówka
Kolejny transfer Jastrzębskiego Węgla. Wielki powrót do PlusLigi!
fot. Cyfra Sport

Jastrzębski Węgiel zbroi się przed startem kolejnego sezonu, nowe nazwiska naprawdę robią wrażenie. Do klubu dołączyli już Christian Fromm i Dawid Konarski, ale to nie koniec wzmocnień. Drużynę Ferdinando De Giorgiego zasilił także francuski przyjmujący Julien Lyneel.

28-latek związał się z klubem z Jastrzębia-Zdroju dwuletnim kontraktem. Lyneel to etatowy reprezentant Francji. Z kadrą "Trójkolorowych" zdobył już mistrzostwo Europy w 2015 roku. Dwukrotnie wygrał Ligę Światową - w 2015 i 2017 roku, a raz zajął w tych rozgrywkach trzecie miejsce (2016r).

Mierzący 192 centymetry wzrostu przyjmujący miał już swój epizod w PlusLidze. W sezonie 2015/2016 reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów. Mimo licznych problemów zdrowotnych zdołał sięgnąć z rzeszowianami po wicemistrzostwo Polski. Kolejne dwa lata spędził Chinach i we Włoszech, gdzie odbudował się sportowo. Teraz powraca, by pokazać pełnie swoich możliwości.

Lyneel przyznał, że po udanym sezonie w Chinach chciał wrócić do Europy.

- Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce – wyjaśnił były mistrz Europy.

W minionych rozgrywkach jastrzębianie zajęli piąte miejsce w ekstraklasie. Ponieważ działacze i sponsorzy nie byli z tego wyniku zadowoleni, z klubem pożegnało się dziewięciu siatkarzy.

W styczniu doszło do zmiany szkoleniowca, Australijczyka Marka Lebedewa zastąpił Włoch Ferdinando De Giorgi.

Konarski i Fromm przyszli do Jastrzębia–Zdroju z klubów tureckich. Francuz grał ostatnio w chińskim Fundan University Szanghaj, z którym świętował mistrzostwo kraju.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze