Final Four LM: "Mecz podrażnionych wicemistrzów". Reprezentanci Polski o szansach ZAKSY

Siatkówka

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już w najbliższy weekend (12-13 maja) rozpocznie zmagania w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów. W półfinale zmierzy się z Cucine Lube Civitanova. Włosi podobnie jak drużyna Andrei Gardiniego przegrali walkę o tytuł mistrza kraju. - Lube też przegrało finał ligi włoskiej, więc spotka się dwóch podrażnionych wicemistrzów, więc każdy będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział były zawodnik ZAKSY, Dawid Konarski.

Dawid Konarski: ZAKSA na pewno musi zagrać bardzo dobre spotkanie, podobne do tego, które zagrali na Klubowych Mistrzostwach Świata. Tam też grali z Lube i pokazali, że potrafią z nimi walczyć. Muszą wejść na ten poziom, bo wszyscy widzieli, że na półfinały i finały PlusLigi złapali zadyszkę. Nie mają za dużo czasu, bo niedługo wylatują do Kazania. Trzeba trzymać kciuki. Wszyscy będziemy mocno dopingować, bo to jest tylko siatkówka. Lube też przegrało finał ligi włoskiej, więc spotka się dwóch podrażnionych wicemistrzów, więc każdy będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Liczę na to, że ZAKSA wygra tam chociaż jeden mecz.

Bartosz Bednorz: ZAKSA musi pojechać tam z optymistycznym nastawieniem i zagrać swoją siatkówkę, być w dobrej dyspozycji. To bardzo mocny zespół, który w pierwszej rundzie nie przegrał nawet spotkania. My jako PGE Skra powalczyliśmy z tym zespołem, a grając u siebie byliśmy naprawdę blisko wygrywając 2:0, a potem przegrywając 2:3. Powiedziałem po finale, że trzymam kciuki za zespół z Kędzierzyna, bo to jedyny polski klub występujący w Final Four, także myślę, że wszyscy będziemy w nich mocno wierzyć. To dwa bardzo mocne zespoły. W siatkówce na najwyższym poziomie kluczowym elementem jest dyspozycja danego dnia. Wierzę, że obudzą się z najlepszą.

Kacper Piechocki: Wierzę, że ZAKSA może wygrać, bo potrafi grać bardzo dobrze. Udowodniła to niejednokrotnie w naszej lidze. Trzymam za nich kciuki, bo jakikolwiek medal będzie na pewno dużym sukcesem.

Grzegorz Łomacz: ZAKSA musi bardzo dobrze zagrać. Każdy to wie, bo Lube to top światowy. Jeżeli przez chwilę się im odpuści to oni naciskają i narzucają swój rytm. ZAKSA pokazała, że potrafi z nimi grać, ma fantastycznych zawodników. Myślę, że będzie twardy, wyrównany bój minimalnie na korzyść ZAKSY.

 

Wypowiedzi siatkarzy reprezentacji Polski o szansach ZAKSY w załączonym materiale wideo.

 

Terminarz i plan transmisji Final Four Ligi Mistrzów (Kazań, 12–13 maja):

 

2018-05-12: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (półfinał; sobota, godzina 14.50; transmisja – Polsat Sport).
2018-05-12: Sir Colussi Sicoma Perugia – Zenit Kazań (półfinał; sobota, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport). 

 

2018-05-13: (Mecz o III miejsce; niedziela, godzina 14.50; transmisja – Polsat Sport).
2018-05-13: (Finał; niedziela, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport).

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze