Mocne uderzenie z Polsatem Sport! Weekend z wielkim boksem i MMA

Sporty walki

Zbliżający się weekend będzie obfitował w wielkie wydarzenia związane z boksem oraz MMA. Na sportowych antenach Polsatu będzie można obejrzeć dwie świetnie zapowiadające się gale bokserskie z udziałem m.in. Wasyla Łomaczenki (10-1, 8 KO) i Jorge Linaresa (44-3, 27 KO), a także UFC 224 z brazylijskimi gwiazdami. Do tego w cyklu "Wieczór Legend KSW" przypomnimy sobie kilka ciekawych starć.

Zaczniemy już od 20.30 w sobotę w Polsacie Sport. A zaczniemy od nie byle czego, bo od walki, po której wiele osób usłyszało o MMA. Na gali KSW 12, która odbyła się w grudniu 2009 roku zadebiutował Mariusz Pudzianowski. Wielokrotny mistrz świata i Europy strongmanów przez dziewięć lat przeszedł wielką przemianę jako zawodnik i cały czas cieszy się kolejnymi treningami. Już 9 czerwca zmierzy się na KSW 44 z Karolem Bedorfem, a wygrana nie dość, że byłaby najcenniejszą w jego karierze, to jeszcze zagwarantowałaby mu starcie o mistrzowski pas.

 

Jak wyglądały początki Pudzianowskiego? Warto włączyć Polsat Sport i obejrzeć jego starcie z Marcinem Najmanem. To jednak nie koniec "Wieczoru z Legendami KSW", bo będziemy mogli obejrzeć także niedawne boje Mameda Khalidova z Borysem Mańkowskim oraz Tomaszem Narkunem czy też występy Popka Monstera.

 

Zostańmy jeszcze przy MMA. O godzinie 04.00 w nocy z soboty na niedzielę w Rio de Janeiro odbędzie się gala UFC 224, na której zobaczymy wiele brazylijskich legend, a także walkę o pas wagi koguciej między Amandą Nunes a Raquel Pennington. Organizacja zadbała o fanów tych nieco starszych zawodników, ale także tych na początku swojej drogi. Dlatego dla niektórych najciekawsze może być starcie byłych mistrzów: Vitora Belforta i Lyoto Machidy, a niektórzy chcą zobaczyć kolejny występ Mackenzie Dern.

 

Tyle jeśli chodzi o MMA. Nie zapominamy jednak o fanach boksu, którzy z pewnością będą mieli wielką ucztę mimo nieco późniejszej pory. O 01.00 w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się gala w Nowym Jorku z hitową walką o mistrzostwo wagi lekkiej organizacji WBA między Jorge Linaresem a Wasylem Łomaczenką.

 

- Obaj są znakomitymi pięściarzami, ale różnica jest taka, że tylko jeden z nich zasługuje na miano geniusza - napisał na Polsatsport.pl Janusz Pindera.

 

Chodzi oczywiście o niesamowitego Ukraińca, na którego zawsze patrzy się z przyjemnością. Jego wybitna technika oraz fantastyczne kombinacje obrzydziły boksowanie wielu utytułowanym rywalom, ale Linares zapewnia, że nie należy do tych, którzy odpuszczają i rezygnują. Nie tak dawno mistrz wagi koguciej UFC T.J.Dillashaw, który ma okazję sparować z Łomaczenką, wyznał, że często denerwuje się bardziej przed sparingiem niż przed samą walką. - On wyprzedził ten sport. Czasami odnosiłem wrażenie, że on wie, jakie wyprowadzę ciosy, zanim ja sam to zrobię - dodał.

 

Czy Łomaczenko zostanie mistrzem trzeciej kategorii wagowej? Przekonamy się już niedługo!

 

To nie będzie jednak jedyna gala bokserska w ten weekend. O godzinie 03.00 w Veronie (transmisja w Polsacie Sport Extra) dojdzie do walki w kategorii superpółśredniej między mistrzem WBO Sadamem Alim a niepokonanym Jaime Munguią (28-0, 24 KO). Początkowo rywalem Amerykanina miał być Liam Smith, ale na swoje nieszczęście zachorował i zrezygnował z występu.

 

W jego miejsce wskoczył Meksykanin, który może pochwalić się imponującym i nieskazitelnym rekordem. Trzeba przyznać, że ostatnie tygodni to dobry okres dla Mungui, gdyż był on rozważany m.in. przez obóz Giennadija Gołowkina na walkę 5 maja (ostatecznie z "GGG" boksował Vanes Martirosyan). To będzie dla niego wielka szansa na zostanie kolejną gwiazdą meksykańskiego boksu.

 

Rozpiska weekendu ze sportami walki:

 

Wieczór legend KSW

 

KSW 12: Mariusz Pudzianowski vs Marcin Najman (20.30 - Polsat Sport)

KSW 37: Mariusz Pudzianowski vs Popek Monster (21.00 - Polsat Sport)

KSW 14: Przemysław Saleta vs Marcin Najman (21.45 - Polsat Sport)

KSW 39: Popek Monster - Robert Burneika (22.05 - Polsat Sport)

KSW 41: Popek Monster vs Tomasz Oświeciński (22.35 - Polsat Sport)

KSW 42: Mamed Khalidov vs Tomasz Narkun (23.15 - Polsat Sport)

KSW 39: Mamed Khalidov vs Borys Mańkowski (00.10 - Polsat Sport)

 

UFC

UFC 224: Amanda Nunes vs Raquel Pennington (04.00 - Polsat Sport)

 

BOKS

 

Gala w Nowym Jorku: Wasyl Łomaczenko - Jorge Linares (01.00 - Polsat Sport)

Gala w Veronie: Sadam Ali vs Jaime Munguia (03.00 - Polsat Sport Extra)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze