Szalona kolejka Nice 1 Ligi. Ciekawie w czołówce

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało pierwszy w tym roku mecz w Nice 1 Lidze. Chojniczanka Chojnice pokonała w starciu na szczycie Stal Mielec i uplasowała się na trzeciej pozycji w tabeli. Po piętach depcze jej Zagłębie Sosnowiec, które wygrało z Drutex-Bytovią 2:1. Ruch Chorzów dzielnie walczył, lecz uległ w Częstochowie znacznie zmniejszając swoje i tak nikłe szanse na utrzymanie.

30. kolejka rozpoczęła się o godzinie 17 w Niepołomicach. Puszcza przegrała z GKS Tychy 1:2, lecz póki co utrzymuje się w bezpiecznej części ligowej stawki. Remis 1:1 Wigier Suwałki z Chrobrym Głogów okazał się świetną informacją dla Chojniczanki, która pokonała 1:0 w innym meczu w czołówce Stal Mielec. Wynik ten okazał się korzystny również dla Zagłębia Sosnowiec, które w rundzie wiosennej radzi sobie znakomicie i ze stratą sześciu punktów do pierwszego miejsca zajmuje czwartą pozycję.

Niewiele brakowało, a do sensacji doszłoby w Legnicy. Liderująca Miedź do 64. minuty przegrywała 0:1 z Olimpią Grudziądz, która nieudolnie walczy o wyjście ze strefy spadku. Rozczarowani mogą czuć się kibice Odry Opole, bowiem ich zespół przegrał 2:4 ze Stomilem Olsztyn.

Piłkarze GKS Katowice udowodnili, że są poważnie zainteresowani awansem do Ekstraklasy. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie po przerwie podkręcili tempo i wygrali z niepokonanym w tym roku Podbeskidziem Bielsko-Biała aż 3:0. Zwycięstwo pozwoliło piłkarzom Jacka Paszulewicza wygodnie rozsiąść się na fotelu wicelidera.

W dole tabeli niewiele się zmieniło. Po remisie Pogoni Siedlce z Górnikiem Łęczna to drużyna z Mazowsza pozostaje bezpieczna, a ekipa z Łęcznej na obecną chwilę o utrzymanie musiałaby walczyć w barażach.

Największym przegranym tej kolejki jest Ruch Chorzów. Mimo amitnej walki i bramki strzelonej w Częstochowie nie udało im się dopisać do swojego konta choćby jednego punktu, a to oznacza, że spadek dla podopiecznych Dariusza Fornalaka jest już właściwie formalnością.

Odra Opole - Stomil Olsztyn 2:4
Bramki: Szymon Skrzypczak 63, Tomáš Mikinič 88 - Piotr Głowacki 4, 60, Artur Siemaszko 44, 48

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0
Bramki: Mateusz Mączyński 52, Lukas Klemenz 54, Adrian Błąd 77

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 2:1
Bramki: Artiom Rachmanow 5, José Embaló 22 - Mateusz Hołownia 77

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 1:2
Bramki: Stefanik 87 - Grzeszczyk 45 (k), Biernat 55

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 2:1
Bramki: Wojciech Łobodziński 64, Rafał Augustyniak 87 - Filip Jazvić 41