Energa Basket Liga: BM Slam Stal górą w pierwszym meczu półfinałowym

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonał Polski Cukier Toruń 82:76 w pierwszym spotkaniu półfinałowym Energa Basket Ligi. Mecz numer dwa zostanie rozegrany w sobotę 12 maja od godziny 20.00; transmisja w Polsacie Sport Extra.

Nerwowy początek meczu przełożył się na słabszą skuteczność. Po czterech minutach jednak to Polski Cukier prowadził 6:0. Później gospodarze wreszcie się przebudzili, zdobyli nawet małą przewagę. Trafienie D.J. Newbilla ustawiło wynik pierwszej kwarty na remis po 17. W drugiej części meczu zespół trenera Emila Rajkovicia odskoczył na pięć punktów po rzucie Marca Cartera. Goście szybko doprowadzali do kolejnego wyrównania, a samo spotkanie było bardzo zacięte. Dzięki akcji Cheikha Mbodja pierwsza połowa zakończyła się… remisem - po 41.

Trzecia kwarta była bardzo podobna - ponownie żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. W Polskim Cukrze ciągle kluczowy był Mbodj, natomiast w ekipie BM Slam Stali najważniejsi byli Stephen Holt oraz Mateusz Kostrzewski. Po 30 minutach było 65:62 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie ostrowianie zanotowali serię 7:0 i odskoczyli od rywali. Ekipa trenera Dejana Mihevca cały czas starała się być blisko, ale w końcówce kluczowe punkty zdobywali Kostrzewski oraz Łapeta i dzięki temu gospodarze zwyciężyli 82:76.

Pierwszy mecz półfinałowy:

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Polski Cukier Toruń 82:76 (17:17, 24:24, 24:21, 17:14)

Punkty:

BM Slam Stal: Nikola Markovic 19, Mateusz Kostrzewski 13, Aaron Johnson 12, Marc Carter 9, Stephen Holt 9, Michał Chyliński 8, Szymon Łukasiak 4, Adam Łapeta 3, Grzegorz Surmacz 3, Jure Skific 2, Łukasz Majewski 0, Tomasz Ochońko 0.
Polski Cukier: Cheikh Mbodj 27, Glenn Cosey 15, Łukasz Wiśniewski 9, Krzysztof Sulima 8, D.J. Newbill 6, Aaron Cel 4, Karol Gruszecki 3, Bartosz Diduszko 2, Aleksander Perka 2, Tomasz Śnieg 0.

Stan rywalizacji play–off (do trzech zwycięstw) 1–0 dla Stali. Drugi mecz w sobotę w Ostrowie Wlkp.