Gol Teodorczyka nie uratował Anderlechtu

Anderlecht przegrał w Brukseli ze Standardem Liege 1:3 i spadł z pozycji wicelidera ligi belgijskiej. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Łukasz Teodorczyk.

Walczący o mistrzostwo Anderlecht podobnie jak czwartkowi rywale miał za sobą dwa zwycięstwa. Piłkarze z Brukseli tracili dwa punkty straty do liderującego Club Brugge.

Teodorczyk zaczął mecz w podstawowej jedenastce. W pierwszej połowie jego drużyna przeważała, ale nie przyniosło to efektu w postaci gola. Polak zarobił jedynie żółtą kartkę.

Po przerwie goście szybko zdobyli dwie bramki stawiając się w niezwykle komfortowej sytuacji. W 63. minucie "Teo", po zagraniu Pietera Gerkensa strzelił gola kontaktowego. Było to czternaste trafienie reprezentanta Polski w tym sezonie ligi belgijskiej.

Nadzieje Anderlechtu o choćby remisie zniszczył Edmilson Junior, który zaliczył swoje drugie, a trzecie dla drużyny trafienie w tym meczu. Standard wyprzedził zespół z Brukseli w tabeli Jupiler League.

Anderlecht - Standard Liege 1:3 (0:0)

Bramki: Teodorczyk 63 - Junior 48, 78, Emond 51

Anderlecht: Sels - Josue Sa, Dendoncker, Deschacht - Najar (Saelemaekers 83'), Trebel, Kums, Saief (Gerkens 46') - Markovic (Bruno 76'), Teodorczyk, Morioka

St. Liege: Ochoa - Cavanda, Nekadio, Laifis, Fai - Cimirot, Selahi (Carlinhos 46') - Ebunge (Koutroubis 77'), Carcela-Gonzalez (Djenepo 90+1'), Junior - Emond

Żółte kartki: Teodorczyk, Trebel, Kums - Selahi, Fai, Cimirot, Koutroubis