Hitowy transfer potwierdzony! Kochanowski za Lisinaca w PGE Skrze

Siatkarski mistrz świata juniorów Jakub Kochanowski został pierwszym nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów zakontraktowanym przed kolejnym sezonem. 20-letni środkowy w drużynie mistrzów Polski zastąpi Serba Srecko Lisinaca.

O podpisaniu dwuletniego kontraktu z jednym z najbardziej utalentowanych reprezentantów kraju bełchatowski klub poinformowali w czwartek.

Kochanowski w dwóch ostatnich sezonach występował w Indykpolu AZS Olsztyn. Bardzo udane były dla niego zakończone w sobotę rozgrywki – zdobył w nich w sumie 449 pkt, w tym 100 blokiem. Pod tym względem był najlepszym zawodnikiem ekstraklasy. Mierzący 199 cm wzrostu siatkarz został uznany za najlepszego zawodnika (MVP) turnieju finałowego mistrzostw świata do lat 21 w Czechach, gdzie w ubiegłym roku biało-czerwoni zdobyli złoty medal. Trener seniorskiej reprezentacji Polski Vital Heynen powołał go na tegoroczny cykl rozgrywek Ligi Narodów.

W PGE Skrze Kochanowski zastąpi reprezentanta Serbii Lisinaca, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy włoskiego Trentino Volley.