Polskie siatkarki rozpoczęły sezon od zwycięstwa

Polskie siatkarki rozpoczęły sezon reprezentacyjny. W pierwszym, towarzyskim meczu rozegranym w Węgierskiej Górce, podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wygrały z Czechami 3:0. W dodatkowym secie również górą były gospodynie.

Towarzyska konfrontacja była dla Polek sprawdzianem formy przed zbliżającą się premierową edycją Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwone rozpoczęły sezon w składzie: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk oraz Agata Witkowska na libero.

Gospodynie zaczęły spotkanie od falstartu (2:7), ale szybko się ocknęły. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze na skrzydłach zdołały odrobić straty i uzyskały przewagę (15:14, 21:17). Dobrze zaprezentowały się dwie rezerwowe Julia Nowicka i Monika Bociek, a Agnieszka Kąkolewska zakończyła seta skutecznym atakiem (25:19),

Drugi set miał podobny scenariusz. Błędy Polek na początku seta dały przewagę rywalkom, ale szybko została ona zniwelowana i inicjatywa przeszła na stronę gospodyń (16:14). Wynik partii znów ustaliła Kąkolewska (25:19). Set numer trzy długo miał wyrównany przebieg, jednak w końcówce Polki uzyskały kilkupunktową przewagę, a spotkanie zakończył skuteczny atak Julii Twardowskiej (25:21).

Obaj szkoleniowcy umówili się przed meczem, że jeśli spotkanie zakończy się po trzech setach, drużyny rozegrają dodatkową partię. W niej trenerzy dokonali roszad w składzie, a Polki znów zanotowały fatalny początek (1:8), ale po pierwszej przerwie technicznej ruszyły do odrabiania strat, wygrały serię piłek i wyrównały stan seta (10:10). Losy tej partii ważyły się do końca, zakończyła ją rywalizacja na przewagi, w której szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Polki (27:25).

Polska - Czechy 3:0 (25:19, 25:19, 25:21); dodatkowy set - 27:25.

Polska: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marlena Pleśnierowicz, Natalia Mędrzyk, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Martyna Grajber - Agata Witkowska (libero) oraz Julia Nowicka, Monika Bociek, Julia Twardowska, Klaudia Alagierska, Justyna Łukasik, Emilia Mucha, Maria Stenzel (libero).

Czechy: Andrea Kossanyiova, Veronika Trnkova, Marie Toufarova, Michaela Mlejnkova, Veronika Struskova, Katerina Valkova - Veronika Dostalova (libero) oraz Lucie Nova, Tiziana Baumrukova, Eva Hodanova, Katerina Holaskova, Gabriela Kopacova, Gabriela Orvosova, Adela Chevalierova (libero).