Rajdowe MŚ: Do akcji wchodzi Kajetanowicz

Moto
Rajdowe MŚ: Do akcji wchodzi Kajetanowicz
fot. PAP

Trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz wraca do rywalizacji na rajdowych trasach. W tegorocznym sezonie będzie rywalizował w mistrzostwach świata w WRC2, wystąpi w minimum czterech rundach cyklu.

Aktualny mistrz Europy będzie nadal reprezentować barwy zespołu Lotos Rally Team, program startowy zainauguruje w dniach 7-10 czerwca Rajdem Sardynii. Polak będzie jeździł Fordem Fiestą R5 przygotowywanym przez M-Sport Poland.

 

"Każdy z poprzednich sezonów był wielkim wyzwaniem, jednak starty w mistrzostwach świata można zdefiniować jako kumulację emocji do pełna. Teraz staję przed wysoko zawieszoną poprzeczką do pokonania, jednak z fantastycznym dopingiem polskich fanów można z powodzeniem walczyć o najlepsze wyniki. Przed naszym zespołem nowy sprawdzian, czeka nas rywalizacja z doświadczonymi, fenomenalnymi konkurentami, ale jak zawsze jesteśmy gotowi podejmować coraz większe wyzwania" - deklaruje Kajetanowicz, który jako pierwszy kierowca w historii trzy razy z rzędu wywalczył tytuł mistrza Europy.

 

Cykl rajdowych mistrzostw świata (WRC) rozgrywany jest od 1973 roku. Jego tegoroczna edycja składa się z trzynastu rund, wśród których jest m.in. najstarszy na świecie Monte Carlo, egzotyczna Australia czy powracająca po przerwie Turcja. Trasa każdej rundy ma około 350 km.

 

W tym roku z kalendarza WRC wypadł Rajd Polski rozgrywany na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek. Impreza wróciła do kalendarza mistrzostw Europy.

 

Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem są trzecią polską załogą, która wywalczyła miano najlepszej na Starym Kontynencie. Wcześniej w latach 60. i 70. trzy razy w ME triumfował Sobiesław Zasada, a w 1997 roku tytuł wywalczył Krzysztof Hołowczyc z pilotem Maciejem Wisławskim.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie