Kownacki może walczyć z byłym mistrzem świata!

Sporty walki

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) powoli szykuje się do kolejnego pojedynku. Są szanse, że jego rywalem będzie były mistrz świata IBF w wadze ciężkiej Charles Martin (25-1-1, 23 KO).

O tym, że miałoby dojść do walki Kownacki - Martin, poinformował "Super Express". Pojedynek miałby się odbyć 25 sierpnia  w Barclays Center na Brooklynie.

 

Jak dodał na Twitterze Mateusz Borek, Polak faktycznie będzie walczył 25 sierpnia. Nie wiadomo jednak, kto będzie rywalem. Amerykanin jest jedną z opcji.

 

 

Martin wywalczył pas w styczniu 2016 roku, pokonując Wiaczesława Głazkowa (21-1-1, 13 KO), chociaż lepszym określeniem byłoby stwierdzenie, że Ukrainiec przegrał z kontuzją. Amerykanin cieszył się tytułem krótko, bo niespełna trzy miesiące później został znokautowany przez Anthony’ego Joshuą (21-0, 20 KO). W ubiegłym roku Martin pokonał Byrona Polleya (30-22-1, 13 KO) i Michaela Marrone (21-8, 15 KO).

 

Kownacki ostatnią walkę stoczył w styczniu tego roku, nokautując Gruzina Iago Kiladze (26-2, 18 KO). Później musiał pauzować ze względu na kontuzję żebra. Na szczęście, kłopoty zdrowotne ma już za sobą.

 

W załączonym materiale skrót walki Adama Kownackiego z Arturem Szpilką.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze