Najwięksi nieobecni w szerokiej kadrze na MŚ 2018 (ZDJĘCIA)

Piłka nożna

Adam Nawałka powołał 35 zawodników do szerokiej kadry na MŚ 2018 w Rosji. Nie ma w niej kilku piłkarzy w ostatnim czasie powoływanych do reprezentacji, między innymi Tarasa Romanczuka czy Jakuba Świerczoka. Miejsca w samolocie do Rosji nie będzie również dla Mariusza Stępińskiego. Oto najwięksi naszym zdaniem, nieobecni w szerokiej kadrze na mundial.

W marcu Adam Nawałka zaskoczył kilkoma powołaniami na spotkania towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. Z zawodników, którzy wtedy wskoczyli do drużyny narodowej, w 35-osobowej kadrze na mundial zostało niewielu nowicjuszy, między innymi Bartosz Białkowski. Selekcjoner nie zdecydował się powołać ponownie Tarasa Romanczuka, Jakuba Świerczoka czy Pawła Jaroszyńskiego. Nie znalazł również miejsca dla Jarosława Jacha, który był chwalony po listopadowych meczach towarzyskich.

 

Duże emocje budziły powołania napastników do 35-osobowej, szerokiej grupy. Ostatecznie Nawałka zrezygnował z usług Jarosława Niezgody czy Mariusza Stępińskiego. Największym zaskoczeniem jest jednak nieobecność Świerczoka. Nie dziwi z kolei brak w kadrze Bartosza Kapustki, który od Euro 2016 nie odnalazł się w zagranicznych realiach.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie