Piękny gest Werblińskiej i Wołosz! Pomogły byłemu klubowi

Siatkówka
Piękny gest Werblińskiej i Wołosz! Pomogły byłemu klubowi
fot. PAP

Impel Wrocław rozpoczął akcję crowdfundingową "Siła w zielonym", która ma na celu zbudowanie podstaw budżetu umożliwiającego start w przyszłym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Próbę ratowania wrocławskiego klubu wsparło wiele osób z siatkarskiego środowiska, wśród nich m.in. Anna Werblińska i Joanna Wołosz.

Werblińska to jedna z najbardziej znanych polskich siatkarek. Sześciokrotna mistrzyni Polski, ma w swej kolekcji również brązowy medal mistrzostw Europy (2009). Przygodę z siatkówką rozpoczęła w Polonii Świdnica, ale to w Gwardii Wrocław (2001–05) osiągnęła pierwsze sukcesy.

 

 

#pomagam #razemmozemywiecej👊 #zachecamdowsparcia 🏐🏐💪🏻 @impelwroclaw

A post shared by Anna Werblińska (@ania_werblinska) on May 10, 2018 at 8:17am PDT

 

Wołosz we Wrocławiu grała w latach 2009–11. Później dwukrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski w barwach Chemika Police. 28-letnia zawodniczka obecny sezon klubowy może zaliczyć do udanych. Z Imoco Volley Conegliano sięgnęła po mistrzostwo Włoch, została również uznana najlepszą rozgrywającą Final Four Ligi Mistrzów w Bukareszcie.

 

 

Akcję "Siła w zielonym" wsparli również m.in.: drużyna Rugby Wrocław, Radosław Anioł – dyrektor zarządzający Chemika Police oraz Radosław Jęcek – burmistrz Karpacza.

RM, Polsat Sport, Impel Wrocław

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze