Jeden z najpopularniejszych na świecie sportowców, Cristiano Ronaldo ogłosił rozpoczęcie współpracy z wiodącym producentem animacji i powieści graficznych Graphic India oraz z VMS Communications, firmą zajmującą się mobilnym marketingiem cyfrowym i zarządzaniem treścią. Celem współpracy jest opracowanie i wprowadzenie nowych postaci rozrywkowych STRIKER FORCE 7, które pojawią się w animacjach, komiksach, publikacjach, grach i treściach cyfrowych. Współpracę zorganizowała wiodąca agencja sportowa Polaris Sports.

 

„Od zawsze jestem fanem superbohaterów i bardzo cieszę się, że mogę pomóc w opracowywaniu nowego serialu animowanego - skomentował sam Cristiano Ronaldo. - Tak, jak piłka nożna łączy ludzi i kultury na całym świecie, tak animowane postacie i bohaterowie mogą prowadzić dokładnie do tego samego. Dlatego też tak bardzo cieszę się z możliwości połączenia pasji do futbolu i superbohaterów w tym projekcie i przedstawienia go fanom” - dodał.

 

„Cristiano Ronaldo jest inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie ze względu na oddanie, etykę pracy i prawdziwie kultowy styl gry. CR7 to superbohater w świecie rzeczywistym dla całego pokolenia. Striker Force 7 połączy globalny zespół bohaterów z naszego świata i nie tylko, którzy wspólnie będą odwzorowaniem różnorodności i czadowości milionów fanów” - dodał Sharad Devarajan, współtwórca i producent nowego serialu oraz główny dyrektor wykonawczy studia Graphic India.

 

„Pracujemy z Cristiano i Polaris Sports już od ponad pięciu lat i nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszych partnerów. Imię Cristiano jest synonimem profesjonalizmu, poświęcenia i sukcesu. To właśnie z tego powodu jest inspiracją dla milionów na całym świecie. Nie przypadkowo jest najpopularniejszym sportowcem w mediach społecznościowych, dlatego też opracowanie serialu animowanego z tak kultową ikoną, jak Cristiano było decyzją oczywistą” - skomentował Diego Guarderas, główny dyrektor operacyjny w firmie VMS Communications.

 

Serial animowany opracował Cristiano i Devarajan, którzy to będą głównymi producentami serialu wraz z Diego Guarderasem z VMS Communications, zespołem Polaris Sports i Jeevanem J. Kangiem, dyrektorem kreatywnym w Graphic India i głównym projektantem postaci.