Swędrowski i Lepa z pucharem Ligi Mistrzów!

Siatkówka

Zwycięzca turnieju Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy odbierze puchar w niedzielę, tymczasem już teraz dziennikarze Polsatu Sport Tomasz Swędrowski i Marcin Lepa przybliżyli kibicom to cenne trofeum.

W ostatniej dekadzie puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów zgarniały wyłącznie drużyny z Rosji i Włoch. Polacy na triumf w tej imprezie czekają już czterdzieści lat! W 1978 roku, podczas turnieju finałowego w Bazylei, Puchar Mistrzów wygrała drużyna Płomienia Milowice.

 

W tegorocznym turnieju Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy, który zostanie rozegrany dniach 12–13 maja w Kazaniu, głównym faworytem jest miejscowy Zenit. Dwie drużyny reprezentują włoską Serie A, są to Sir Colussi Sicoma Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Najniżej w tym gronie stoją akcje wicemistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Półfinałowym rywalem kędzierzynian będą siatkarze Lube.

 

– Włosi do końca mieli bardzo trudne mecze finałowe i Civitanova też podejdzie do rywalizacji z ZAKSĄ trochę podcięta, ze swoimi kłopotami. Chciałbym, by był to pięciosetowy, zacięty mecz, a niech wygra go ten, kto lepiej zniesie końcówkę – powiedział Marcin Lepa.

 

– Ja widzę szansę ZAKSY. Pamiętajmy, że to jest jeden mecz, tu nie ma rewanżu. Można, mówiąc sportowym językiem, naskoczyć na tych rywali, tym bardziej, że fizyczne siły obu drużyn będą wyrównane. Wiem, że znanych nazwisk w drużynie Lube jest tyle, że może się zakręcić w głowie, ale myślę, że szansa jest, dopóki piłka w grze. Wiem, że to wyświechtany slogan, ale tego się trzymajmy – dodał Tomasz Swędrowski.   

 

Czy siatkarze ZAKSY mają szansę zgarnąć trofeum, które zaprezentowali dziennikarze Polsatu Sport? Przekonamy się już w najbliższy weekend.

 

Terminarz i plan transmisji Final Four Ligi Mistrzów (Kazań, 12–13 maja):

 

2018-05-12: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (półfinał; sobota, godzina 14.50; transmisja – Polsat Sport).
2018-05-12: Sir Colussi Sicoma Perugia – Zenit Kazań (półfinał; sobota, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport). 

 

2018-05-13: (Mecz o III miejsce; niedziela, godzina 14.50; transmisja – Polsat Sport).
2018-05-13: (Finał; niedziela, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport).

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze