Szwedzi rywalem polskich żużlowców w towarzyskim meczu w Poznaniu

Żużel
Szwedzi rywalem polskich żużlowców w towarzyskim meczu w Poznaniu
fot. Cyfrasport

Szwedzi będą rywalem żużlowej reprezentacji Polski w meczu towarzyskim, który rozegrany zostanie 31 maja w Poznaniu. Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed finałowymi zmaganiami Speedway of Nations - nowej formuły Drużynowego Pucharu Świata.

Szwedzi to trzykrotni zdobywcy Drużynowego Pucharu Świata. Przed rokiem w Lesznie sięgnęli po srebrny medal, przegrywając tylko z Polską. Obecnie o sile drużyny "Trzech Koron" stanowią Antonio Lindbaeck i niezwykle skuteczny w tym sezonie w polskiej ekstralidze Fredrik Lindgren.

 

Dla poznańskich kibiców będzie to wyjątkowe wydarzenie, bowiem jeszcze nigdy dotąd w stolicy Wielkopolski nie rywalizowały narodowe reprezentacje.

 

Spotkanie ze Szwedami dla polskich żużlowców będzie kolejnym i ostatnim sprawdzianem przed turniejem Speedway of Nations. Biało-czerwoni 1 maja pokonali w Pile Australię 53:37, a w niedzielę w Częstochowie zmierzą się z Danią.

 

Menedżer reprezentacji Marek Cieślak w najbliższych dniach ma ogłosić nazwiska trzech zawodników, którzy będą rywalizować w Speedway of Nations (8 i 9 czerwca we Wrocławiu). Ta impreza zastąpiła DPŚ i będzie rozgrywana w formule turnieju par.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze