Wilczek na wiosnę strzela jak maszyna, a kolejne dwa gole dołożył w finale krajowego pucharu przeciwko Silkeborgowi. Polak najpierw wyprowadził Broendby na prowadzenie 2:1 w 41. minucie, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy przypieczętował triumf swojej drużyny w rozgrywkach.

 

Po finale doszło do wielkiej fety w Kopenhadze i na jej przedmieściach, gdzie mieści się klub reprezentanta Polski. Fani maszerując przez ulice świętowali sukces swojego zespołu, śpiewając różne piosenki. W repertuarze zmieściła się między innymi pieśń na cześć Wilczka, która była... wpadającą w ucho przeróbką utworu, który podbijał serca europejskich kibiców podczas Euro 2016 we Francji.

 

Wtedy irlandzcy kibice przerobili piosenkę "Freed from desire" zespołu Gala, a jej bohaterem uczynili powołanego na mistrzostwa Willa Grigga - piłkarza Wigan. Napastnik nie wykazał się na turnieju niczym sensacyjnym, ale mimo to zasłużył na utwór "Will Grigg's on fire". To właśnie ta kompozycja była inspiracją dla fanów Broendby, którzy w podobnym rytmie stworzyli piosenkę "Wilczek's on fire". Sami posłuchajcie, jak to leci.

 

Wilczek's on fire
Your defence is terrified
Said Wilczek's on fire
Nananananananana