Finał Ligi Mistrzów nie dla ZAKSY! Siatkarze Lube ograli wicemistrzów Polski

W pierwszym półfinale rozgrywanego w Kazaniu turnieju Final Four Ligi Mistrzów siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrali z Cucine Lube Civitanova 1:3. Drugiego finalistę wyłoni spotkanie Zenit Kazań – Sir Colussi Sicoma Perugia.

Obie ekipy do półfinałowej rywalizacji przystąpiły po porażkach w finałach mistrzostw swoich krajów. Faworytem byli siatkarze Lube, którzy zaczęli potwierdzać to od początku premierowej odsłony (3:8). Kędzierzynianie ruszyli do odrabiania strat, poprawili zagrywkę, w efekcie złapali kontakt z rywalami (15:16), a po autowym ataku Cwetana Sokołowa w końcówce odrobili straty (21:21). Kolejne piłki należały już jednak do Lube. Sokołow atakiem po skosie wywalczył piłkę setową, a skuteczna kontra Jiri Kovara zakończyła tę partię (21:25).

Drugi set od początku miał wyrównany przebieg (6:6, 10:10,13:13). Przed drugą przerwą techniczną przewagę uzyskała ZAKSA (16:14), znów dobrze funkcjonowała zagrywka, do tego doszły skuteczne kontry oraz błędy własne siatkarzy Lube. W końcówce kędzierzynianie dorzucili jeszcze szczelny blok (19:17, 21:18). W końcówce ZAKSA utrzymała przewagę, a Rafał Szymura ustalił wynik seta na 25:22.

Jeśli po drugim secie zapłonęła nadzieja wśród kibiców ZAKSY, to trzecia odsłona przygasiła ten płomień. Na początku seta oglądaliśmy powtórkę z pierwszej partii (2:6), tym razem jednak kędzierzynianie nie byli w stanie odrobić strat. Gdy Osmany Juantorena obił blok ZAKSY, wicemistrzowie Polski tracili już siedem oczek na drugiej przerwie (9:16). Przy wysokiej przewadze siatkarze Lube grali na luzie i kontrolowali sytuację. W końcówce obaj trenerzy dokonywali zmian w składach. W końcówce różnica wzrosła do dziesięciu punktów, a Juantorena zwieńczył seta skutecznym atakiem (15:25).

W czwartej partii kędzierzynianie toczyli wyrównaną walkę jedynie w pierwszej części seta. Po asie serwisowym Mateusza Bieńka było 10:11, ale później seria wygranych piłek przez ekipę z Włoch oznaczała pięć oczek różnicy na drugiej przerwie (11:16). Siatkarze ZAKSY próbowali jeszcze walczyć, jednak brak dokładnego przyjęcia nie pozwalał im na odrobienie strat. W końcówce scenariusz seta pisali siatkarze Lube. As serwisowy Juantoreny oznaczał piłkę meczową, a długa wymiana w kolejnej akcji zakończyła to spotkanie (18:25).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:22, 15:25, 18:25)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura, Kamil Semeniuk, Marco Falaschi.
Lube: Micah Christenson, Cwetan Sokołow, Taylor Sander, Osmany Juantorena, Dragan Stankovic, Enrico Cester – Jenia Grebennikov (libero) oraz Andrea Marchisio (libero), Tsimafei Zhukouski, Jiri Kovar.

Relacja zakończona

ZAKSA – Lube 1:3 (21:25, 25:22, 15:25, 18:25) Długa wymiana zakończyła czwartą odsłonę. Siatkarze Lube wywalczyli awans do finału Ligi Mistrzów.

ZAKSA – Lube 1:2, 18:24 Osmany Juantorena - as serwisowy i piłka meczowa.

ZAKSA – Lube 1:2, 18:23 Dwie kolejne akcje zakończył Cwetan Sokołow i już tylko dwa oczka dzielą Lube od finału!

ZAKSA – Lube 1:2, 18:21 Maurice Torres skutecznie po prostej.

ZAKSA – Lube 1:2, 16:20 Cwetan Sokołow obił blok kędzierzynian.

ZAKSA – Lube 1:2, 16:19 Punkt dla ZAKSY po weryfikacji.

ZAKSA – Lube 1:2, 15:19 Punkt za punkt, ale przy wyraźnej przewadze Lube.

ZAKSA – Lube 1:2, 14:18 Długą wymianę atakiem z drugiej linii zakończył Sam Deroo.

ZAKSA – Lube 1:2, 13:17 Skutecznie Maurice Torres.

ZAKSA – Lube 1:2, 11:16 Zerwał atak Sam Deroo. Pięć oczek różnicy na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 1:2, 11:15 Zablokowany Sam Deroo. Andrea Gardini wziął drugi czas.

ZAKSA – Lube 1:2, 11:13 Znakomity atak Dragana Stankovicia.

ZAKSA – Lube 1:2, 10:11 Mateusz Bieniek - as serwisowy!

ZAKSA – Lube 1:2, 8:10 Podwójne odbicie po stronie Lube.

ZAKSA – Lube 1:2, 6:10 O czas poprosił trener ZAKSY.

ZAKSA – Lube 1:2, 6:8 Dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Lube 1:2, 6:7 Maurice Torres skończył ciekawą akcję kędzierzynian.

ZAKSA – Lube 1:2, 4:3 Pomylił się w ataku Taylor Sander.

ZAKSA – Lube 1:2, 2:1 Obie ekipy rozpoczęły seta numer cztery.

ZAKSA – Lube 1:2 (21:25, 25:22, 15:25) Osmany Juantorena zakończył trzeciego seta. Zdecydowane zwycięstwo Lube.

ZAKSA – Lube 1:1, 14:24 Osmany Juantorena zablokował Sławomira Jungiewicza. Piłka setowa dla Lube.

ZAKSA – Lube 1:1, 13:22 Andrea Gardini poprosił jeszcze o czas.

ZAKSA – Lube 1:1, 13:21 Maurice Torres zaserwował po taśmie w aut.

ZAKSA – Lube 1:1, 12:20 Siatkarze Lube pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym secie.

ZAKSA – Lube 1:1, 11:18 Skutecznym atakiem popisał się Kamil Semeniuk.

ZAKSA – Lube 1:1, 9:16 Osmany Juantorena obił blok ZAKSY. Wyraźna przewaga Lube na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 1:1, 9:15 Sam Deroo posłał piłkę w aut. Rośnie przewaga Lube.

ZAKSA – Lube 1:1, 9:13 Skuteczny atak Cwetana Sokołowa.

ZAKSA – Lube 1:1, 8:11 Benjamin Toniutti zatrzymał rywali pojedynczym blokiem.

ZAKSA – Lube 1:1, 6:10 Rafał Szymura wygrał akcję na siatce.

ZAKSA – Lube 1:1, 3:9 Taylor Sander zdołał oszukać polski blok.

ZAKSA – Lube 1:1, 3:8 Sam Deroo zaserwował w siatkę. Pięć oczek straty ZAKSY na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Lube 1:1, 2:6 Zablokowany Sam Deroo. O czas poprosił Andrea Gardini.

ZAKSA – Lube 1:1, 1:4 Maurice Torres zaatakował po taśmie w aut.

ZAKSA – Lube 1:1, 1:1 Rozpoczynamy seta numer trzy!

ZAKSA – Lube 1:1 (21:25, 25:22) Rafał Szymura zakończył drugą odsłonę. ZAKSA wyrównała stan meczu.

ZAKSA – Lube 0:1, 24:22 Andrea Gardini poprosił o przerwę.

ZAKSA – Lube 0:1, 24:21 Maurice Torres skutecznie i piłka setowa dla ZAKSY!  Giampaolo Medei poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 0:1, 23:20 Kapitalne rozegranie Benjamina Toniuttiego i kolejny punkt dla ZAKSY.

ZAKSA – Lube 0:1, 22:19 Osmany Juantorena dotknął siatki.

ZAKSA – Lube 0:1, 21:18 Cwetan Sokołow zablokowany!

ZAKSA – Lube 0:1, 20:18 Serwis w siatkę i znów dwa oczka zaliczki ZAKSY.

ZAKSA – Lube 0:1, 19:17 Skuteczny blok Łukasza Wiśniewskiego. Trener Giampaolo Medei poprosił o przerwę.

ZAKSA – Lube 0:1, 16:16 Cwetan Sokołow - as serwisowy.

ZAKSA – Lube 0:1, 16:14 Mateusz Bieniek ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej.

ZAKSA – Lube 0:1, 15:13 Osmany Juantorena zablokowany!

ZAKSA – Lube 0:1, 13:13 Dwukrotnie nie skończył kontry Rafał Szymura, udało się to natomiast Cwetanowi Sokołowowi.

ZAKSA – Lube 0:1, 13:12 Micah Christenson zaserwował w siatkę.

ZAKSA – Lube 0:1, 12:11 Osmany Juantorena popełnił błąd i ZAKSA wyszła na prowadzenie!

ZAKSA – Lube 0:1, 10:10 Osmany Juantorena zablokowany!

ZAKSA – Lube 0:1, 8:9 Micah Christenson popisał się agresywną kiwką.

ZAKSA – Lube 0:1, 7:8 Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

ZAKSA – Lube 0:1, 7:7 Maurice Torres obił blok rywali.

ZAKSA – Lube 0:1, 6:6 Łukasz Wiśniewski tym razem przestrzelił, co potwierdziła weryfikacja.

ZAKSA – Lube 0:1, 6:5 Łukasz Wiśniewski - as serwisowy.

ZAKSA – Lube 0:1, 5:5 Rafał Szymura skutecznie z lewego skrzydła.

ZAKSA – Lube 0:1, 3:3 W pierwszych akcjach punkt za punkt.

ZAKSA – Lube 0:1, 1:0 Mateusz Bieniek skutecznym atakiem rozpoczął drugą partię.

ZAKSA – Lube 0:1 (21:25) Jiří Kovář skuteczną kontrą zakończył długą wymianę i całego seta.

ZAKSA – Lube 0:0, 21:24 Cwetan Sokołow po skosie. Piłka setowa dla Lube.

ZAKSA – Lube 0:0, 21:21 Cwetan Sokołow nie trafił w boisko. Ogromne zamieszanie przy weryfikacji, ale ostatecznie punkt dla ZAKSY.

ZAKSA – Lube 0:0, 20:21 Pomyłka siatkarzy Lube w kontrze. Druga przerwa dla trenera drużyny z Włoch.

ZAKSA – Lube 0:0, 19:21 Micah Christenson przestrzelił zagrywkę.

ZAKSA – Lube 0:0, 17:20 Przestrzelona zagrywka Sama Deroo.

ZAKSA – Lube 0:0, 16:19 Skuteczny blok Lube. Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 0:0, 16:17 Sam Deroo po bloku rywali.

ZAKSA – Lube 0:0, 15:16 Mateusz Bieniek - as serwisowy!

ZAKSA – Lube 0:0, 14:16 Nieczyste odbicie po stronie Lube. Już tylko dwa oczka różnicy. Trener Giampaolo Medei poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 0:0, 12:16 Cztery oczka straty ZAKSY na drugiej przerwie.

ZAKSA – Lube 0:0, 12:15 Skuteczny atak Rafała Szymury.

ZAKSA – Lube 0:0, 10:13 Skutecznie Maurice Torres. Wynik zaczyna wyglądać już trochę lepiej.

ZAKSA – Lube 0:0, 9:12 Sam Deroo - as serwisowy!

ZAKSA – Lube 0:0, 6:11 Wreszcie dobra akcja ZAKSY! Zakończył ją skutecznym atakiem Sam Deroo.

ZAKSA – Lube 0:0, 4:10 Łukasz Wiśniewski nie trafił w boisko...

ZAKSA – Lube 0:0, 3:8 Pięć punktów straty ZAKSY na pierwszej przerwie technicznej.

ZAKSA – Lube 0:0, 2:7 Osmany Juantorena bezlitosny dla rywali w polu zagrywki.

ZAKSA – Lube 0:0, 2:6 Słaby początek ZAKSY. Trener Andrea Gardini poprosił o czas.

ZAKSA – Lube 0:0, 0:2 Rozpoczynamy pierwszy półfinał Fina Four Ligi Mistrzów!

Sędziowie: Laszlo Adler oraz Susana Maria Rodriguez Jativa.

Skrót meczu ZAKSA - Lube (2:3) na Klubowych Mistrzostwach Świata 2017:

Zatorski: Nie jesteśmy faworytem, ale nie takie cuda się zdarzały

O medal na tym Final Four będzie bardzo ciężko, wiemy jak silne drużyny tam zagrają. Nie będziemy faworytem w żadnym ze spotkań, ale nie takie cuda w siatkówce się zdarzały - powiedział libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Paweł Zatorski. Bożena Pieczko: Przed ZAKSĄ ostatnia prosta sezonu. Przed drużyną niełatwe wyzwanie.

Największe gwiazdy siatkarskiej Ligi Mistrzów (ZDJĘCIA)

Wielkimi krokami zbliża się turniej finałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów. W gronie czterech najlepszych zespołów Europy znalazła się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przed siatkarzami Andrei Gardiniego bardzo trudne zadanie, bowiem po drugiej stronie siatki w Kazaniu stać będą rywale z najwyższej światowej półki. Zobaczcie największe gwiazdy, które zagrają w tym turnieju!

Spotkanie ZAKSA - Lube w Polsacie Sport komentuje Tomasz Swędrowski.

Gardini ma w ZAKSIE wyjątkowego pecha. Final Four Ligi Mistrzów to zmieni?

Andrea Gardini to trener, który ma wyjątkowego pecha. Z ZAKSĄ przegrał dotychczas praktycznie wszystko, co było do przegrania, począwszy od Superpucharu, poprzez Puchar Polski, a skończywszy na mistrzostwie. A przypomnijmy, że drużyna z Kędzierzyna-Koźla przez dwa poprzednie lata dominowała w krajowych rozgrywkach.

– Ten mecz może być szansą na uratowanie tego sezonu – przyznał szkoleniowiec ZAKSY Andrea Gardini w rozmowie z Marcinem Lepą.

– Agresywność, determinację i chęć odkupienia naszych win musimy przełożyć na boisko – stwierdził z kolei Giampaolo Medei chwilę przed pierwszym gwizdkiem półfinałowego starcia.

Terminarz i plan transmisji Final Four Ligi Mistrzów (Kazań, 12–13 maja):

2018-05-12: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (półfinał; sobota, godzina 14.50; transmisja – Polsat Sport).
2018-05-12: Sir Colussi Sicoma Perugia – Zenit Kazań (półfinał; sobota, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport).

2018-05-13: (Mecz o III miejsce; niedziela, godzina 14.50; transmisja – Polsat Sport).
2018-05-13: (Finał; niedziela, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport).

Kiedy Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy? Terminarz i plan transmisji

Turniej Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy zostanie rozegrany dniach 12-13 maja w Kazaniu. W czwórce najlepszych klubów Europy znalazł się reprezentant Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rywalami ekipy z PlusLigi będą: Zenit Kazań (gospodarz), Sir Colussi Sicoma Perugia oraz Cucine Lube Civitanova. Sprawdź terminarz i plan transmisji Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy.

Witamy w relacji na żywo z meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów siatkarzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cucine Lube Civitanova.