Kus podpisał umowę z mistrzem Ukrainy

Piłka ręczna
Kus podpisał umowę z mistrzem Ukrainy
fot. Cyfrasport

Piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce Mateusz Kus od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Motoru Zaporoże. Kołowy mistrza Polski podpisał z mistrzem Ukrainy dwuletni kontrakt.

Trenerem ukraińskiego zespołu jest polski szkoleniowiec Patryk Rombel, a jeszcze przez rok na wypożyczeniu z VIVE będzie w nim grał Paweł Paczkowski. Teraz klub z Zaporoża poinformował, że podpisał dwuletnią umowę z Kusem, która będzie obowiązywać od przyszłego sezonu.

 

„Dobrą opinię o klubie wystawili mi Patryk Rombel i Paweł Paczkowski. Ważne przy wyborze drużyny było także to, że będę miał szanse na regularne występy w Lidze Mistrzów” – powiedział Kus, cytowany przez oficjalną stronę internetową Motoru Zaporoże.

 

31-letni obrotowy do Kielc trafił latem 2015 roku i podpisał trzyletni kontrakt. Z VIVE Kus dwukrotnie wywalczył mistrzostwo i Puchar Polski, a dwa lata temu wraz z zespołem triumfował w Lidze Mistrzów. Wraz z reprezentacją kraju zajął czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Nowy klub zawodnika to stały uczestnik Ligi Mistrzów. W tym sezonie drużyna Motoru zajęła drugie miejsce w grupie D, a w barażu o 1/8 finału została wyeliminowana przez duński Skjern Handball.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie