CCC Tour-Grody Piastowskie: Katrasnik wygrał etap, Owsian zwycięzcą wyścigu

Inne
CCC Tour-Grody Piastowskie: Katrasnik wygrał etap, Owsian zwycięzcą wyścigu
fot. PAP

Słoweniec Gasper Katrasnik z grupy Adria Mobil wygrał ostatni etap ze Złotoryi do Jawora kolarskiego CCC Tour-Grody Piastowskie, ale w całym wyścigu triumfował Łukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice.

W żółtej koszulce na ostatni etap Grodów Piastowskich wystartował Owsian i cała ekipa CCC Sprandi Polkowice mocno pracowała, aby na mecie w Jaworze nic się nie zmieniło. Każda próba ataku bezpośredniego rywala do końcowego zwycięstwa była szybko kasowana i nikt z czołówki w klasyfikacji generalnej nie mógł się oderwać.

 

Na ostatnich kilometrach peleton rozerwał się na dwie grupy. W pierwszej był Owsian i w tym momencie było już niemal pewne, że Polak zwycięży w całym wyścigu.

 

- Musieliśmy cały czas kontrolować przebieg etapu i pilnować najgroźniejszych dla nas kilku zawodników. To się udało i koledzy dowieźli mnie na bezpiecznej pozycji do ostatniej rundy. Tam dochodziło do licznych ataków, ale jechaliśmy razem, obok siebie i wspólnie odpieraliśmy te próby. Jest to zatem nie tylko moje zwycięstwo, ale całej ekipy – powiedział na mecie Owsian.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze