Piłkarska ekstraliga kobiet: Niedzielna wygrana Medyka

Piłkarki nożne Medyka Konina pokonały u siebie AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 w jedynym niedzielnym meczu 25. kolejki ekstraligi. Tydzień wcześniej swój pierwszy tytuł mistrzowski zapewnił sobie Górnik Łęczna.

Trwa jeszcze walka o pozostałe miejsca na podium między Medykiem i Czarnymi Sosnowiec. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki.

W poprzednich czterech sezonach Medyk Konin wywalczył „dublety" - puchar i mistrzostwo kraju. Teraz odpadł w ćwierćfinale Pucharu Polski, przegrywając z Czarnymi Sosnowiec 0:1.

Obecnie szansę na dwa trofea ma Górnik, który w finale PP 31 maja zagra w Łodzi z Czarnymi.

W tym sezonie po raz trzeci z kolei 12 drużyn rozegrało 22 spotkania w dwóch rundach systemem mecz i rewanż. Potem nastąpił podział na grupę mistrzowską i spadkową z zachowaniem zdobytych punktów. W obu grupach będzie po pięć dodatkowych kolejek.