Alekno rozpoczyna kolejną dekadę w roli trenera Zenitu Kazań!

Siatkówka
Alekno rozpoczyna kolejną dekadę w roli trenera Zenitu Kazań!
fot. PAP

Władimir Alekno pozostanie w Zenicie Kazań jeszcze na minimum jeden sezon. Zasłużony szkoleniowiec prowadzi rosyjskiego giganta do kolejnych sukcesów od 2008 roku!

Po niezwykle udanym sezonie w Kazaniu nadszedł czas na zmiany kadrowe. Będą to jednak jedynie kosmetyczne poprawki. Wiadomo już, że klub nie przewiduje żadnych roszad na stanowisku trenera. W kolejnym sezonie ponownie będzie nim Alekno.

Zenit pod wodzą byłego rosyjskiego siatkarza osiągnął wiele sukcesów. Tylko w tym sezonie było ich aż pięć, w tym trzy na arenie krajowej - mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Rosji oraz dwa na arenie międzynarodowej - Klubowe Mistrzostwo Świata i zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Największą stratą dla mistrzów Rosji będzie odejście Wilfredo Leona, który przenosi się do włoskiej Perugii. Jego miejsce ma zająć widowiskowy francuski siatkarz Earvin N'Gapeth.

"Szkielet drużyny, pomijając Leona, pozostaje w Kazaniu. Jeśli zechce on wrócić to przyjmiemy go z radością" - napisano na oficjalnej stronie Zenitu.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze