Cornet oczyszczona z podejrzeń o doping

Tenis
Cornet oczyszczona z podejrzeń o doping
fot. PAP

Alize Cornet została oczyszczona z podejrzeń o doping - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Kontrolerzy trzykrotnie w ciągu roku nie zastali Francuzki w deklarowanym miejscu i nie mogli przeprowadzić badań.

O wszczęciu postępowania w sprawie Cornet ITF poinformowała pod koniec stycznia.

 

Niezależny trybunał przychylił się do wersji 32. w rankingu WTA Francuzki, która argumentowała, że trzecia nieudana próba wykonania u niej testu była wynikiem nieporozumienia. Przedstawiła dowody na to, że była w swoim mieszkaniu, gdy przyszedł kontroler, ale nie działał wówczas przycisk domofonu i z tego powodu nie wykonano badania.

 

Trybunał uznał, że kontroler "nie zrobił wszystkiego, co było rozsądne w tych okolicznościach, by próbować ustalić lokalizację zawodniczki, nie powiadamiając jej wcześniej o teście".

 

"Z tego względu trzecia nieudana próba wykonania badania w przypadku pani Cornet nie jest uznana" - zaznaczono w komunikacie trybunału.

 

Zgodnie z przepisami, jeśli sportowiec w ciągu 12 miesięcy trzykrotnie nie będzie obecny w deklarowanym miejscu i kontrolerzy nie są w stanie pobrać próbek, to grozi mu kara zawieszenia na co najmniej rok.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie