EBL: Polski Cukier Toruń nadal w grze! Będzie czwarty mecz

Polski Cukier Toruń pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 84:78, co oznacza, że zobaczymy przynajmniej jeszcze jedno spotkanie w tej serii! Ostrowianie prowadzą już tylko 2:1 w półfinale play-off Energa Basket Ligi. Mecz numer cztery w czwartek od 17:30 w Polsacie Sport.

Na początku meczu bardzo skuteczny był Stephen Holt i to dzięki niemu goście prowadzili 7:0. Później Polski Cukier poprawił defensywę, a dzięki temu mógł odrabiać straty. Do remisu doprowadził Krzysztof Sulima, ale po akcji Mateusza Kostrzewskiego to BM Slam Stal wygrywała po 10 minutach 20:17. Kontratak wykończony przez Aarona Cela w drugiej kwarcie dał minimalną przewagę gospodarzom. Niesamowity był jednak Holt i to ostrowianie mieli mecz pod kontrolą. W końcówce pierwszej połowy straty zmniejszał Łukasz Wiśniewski, ale to zespół trenera Emila Rajkovicia prowadził 40:39.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier potrafił uciec nawet na osiem punktów po dzięki zagraniu Glena Coseya. Ostrowianie odrabiali straty trójkami, a dzięki rzutom wolnym Johnsona ponownie mieliśmy remis. Później rewelacyjny fragment zanotował Nikola Marković - po 30 minutach goście wygrywali 65:63. W czwartej kwarcie cały czas utrzymywała się przewaga BM Slam Stali. Sytuację starali się zmieniać jednak Mbodj oraz Cosey. W końcówce niezwykle ważny rzut trafił też Bartosz Diduszko i to Polski Cukier zwyciężył 84:78, tym samym przedłuż serię półfinałową.

Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 84:78 (17:20, 22:20, 24:25, 21:13)

Polski Cukier Toruń: Glenn Cosey 24, Cheikh Mbodj 17, Aaron Cel 14, Krzysztof Sulima 6, Tomasz Śnieg 6, D.J. Newbill 6, Łukasz Wiśniewski 5, Aleksander Perka 4, Bartosz Diduszko 2, Karol Gruszecki 0, Damian Jeszke 0

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mateusz Kostrzewski 18, Aaron Johnson 14, Nikola Markovic 13, Stephen Holt 13, Szymon Łukasiak 7, Jure Skific 6, Marc Carter 5, Adam Łapeta 2, Łukasz Majewski 0, Michał Chyliński 0, Grzegorz Surmacz 0, Tomasz Ochońko 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Stali. Czwarty mecz w czwartek w Toruniu.