Heynen: W kadrze drzemie potencjał większy niż sobie wyobrażałem

Siatkówka

- Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Widzę ogromny potencjał w tej kadrze, nawet większy niż mogłem sobie wcześniej wyobrazić - powiedział trener reprezentacji polskich siatkarzy Vital Heynen.

Adrian Brzozowski: Jak trener reprezentacji czuje się w otoczeniu polskiej ekipy po tych kilku dniach.

Vital Heynen: Z jednej strony jestem trochę zmęczony, ponieważ ciężko pracujemy. Z drugiej czuję się wspaniale. Nie wiem co mówią zawodnicy, ale ja mam same pozytywne odczucia. Atmosfera jest świetna. Mamy za sobą dobre treningi, które z pewnością szybko przyniosą efekty. Bardzo mi się podoba na zgrupowaniu.

Coś nowego można powiedzieć po tych kilku dniach? Reprezentanci czymś zaskoczyli?

Oczywiście wiem teraz zdecydowanie więcej o moich zawodnikach. Poznaję ich nie tylko na parkiecie siatkarskim, ale też prywatnie. Na razie jest za wcześnie, by mówić o tym, jak świetnie się znamy, ale ilość informacji, które można przyswoić podczas takiego zgrupowania jest ogromna. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Widzę ogromny potencjał w tej kadrze, nawet większy niż mogłem sobie wcześniej wyobrazić. Mamy wielu znakomitych zawodników, wielu młodych, interesujących siatkarzy. Muszę podkreślić jak duże wrażenie robią na mnie ci starsi, bardziej doświadczeni. Przyjechali tu po trudnym sezonie i naprawdę nie boją się ciężkiej pracy. Pokazują młodszym, jak to powinno wyglądać. To pokazuje jak ogromny potencjał drzemie w tej drużynie. Mamy wielkie ambicje. Niektórzy pewnie stwierdzą, że łatwo mi to mówić po zaledwie pięciu dniach zgrupowania, ale naprawdę widzę same pozytywy, żadnych negatywów.
 
Cała rozmowa z Vitalem Heynenem w załączonym materiale wideo.

Adrian Brzozowski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze