Piłkarze Deana Klafuricia są o krok od wywalczenia mistrzostwa Polski. Kropkę nad "i" mają postawić w Poznaniu. Tymczasem "Kolejorz" jest przeciwny dekoracji legionistów na swoim stadionie...

 

- Wiemy, jakie są nastroje, jakie relacje pomiędzy kibicami obu drużyn. Jeśli miałoby dojść do sytuacji, że Legia zdobyłaby trofeum w Poznaniu, wówczas kierowalibyśmy się takim rozwiązaniem, by drużyna mogła cieszyć się z kibicami w swoim mieście - mówił kilka dni temu w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Łukasz Borowicz.

 

We wtorek odbyły się rozmowy przedstawicieli Legii Warszawa, Lecha Poznań i Ekstraklasy SA. Ich uczestnicy dyskutowali na temat ceremonii wręczenia medali i trofeum za mistrzostwo Polski.

 

Jak relacjonował serwis legia.net: "Wszystkie zainteresowane strony wymieniły argumenty, przeanalizowały ewentualne zagrożenia, dały sobie czas na podjęcie ostatecznych decyzji. Jednak na dziś mało prawdopodobne jest, aby w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski, dekoracja odbyła się przy Bułgarskiej. Wszystko z powodu obaw o bezpieczeństwo uczestników".

 

Podczas rozmów padła zaskakująca propozycja! Członek zarządu Legii Jarosław Jankowski zaproponował przeniesienie meczu z Poznania do Warszawy.

 

 

W tabeli Legia Warszawa ma 67 punktów i o trzy wyprzedza Jagiellonię Białystok. Jeżeli nie przegra z Lechem Poznań, to bez oglądania się na wynik spotkania "Jagi" z Wisłą Płock wywalczy mistrzostwo. Klub z Białegostoku potrzebuje natomiast swojego zwycięstwa oraz porażki lidera.